Fenomenální útočník tehdejšího karvinského Baníku ČSA Jaroslav Motyčka, který byl možná vůbec nejlepším hráčem karvinské historie, by se včerejším dnem dožil jubilea. Měl by 60 let. Mnozí z řad věrných fanoušků karvinského hokeje na něj dodnes vzpomínají. Jaroslav Motyčka se narodil 9. října 1947 v Prostředkovicích poblíž Jihlavy.

Do Karviné přišel v pouhých patnácti letech na místní hornické učiliště a začal se zde věnovat i lednímu hokeji. Městu Karviná a karvinskému hokeji zůstal věrný v celé své sportovní kariéře. Hokejoví fanoušci z širokého Karvinska si jej pamatují v nejlepší útočné formaci, ve které s ním hráli Pavel Suchý a Václav Svojše. Jaroslav Motyčka vyrůstal pod vedením trenéra Jaromíra Fryčera v obávaného střelce a právě s ním jsou spojena nejlepší léta karvinského hokeje, zejména sezóna 1969/1970, kdy Karviná vyhrála moravskou skupinu II. ligy před Vítkovicemi a v kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže pak ztroskotala na Českých Budějovicích.

Jaroslav Motyčka poté nevyužil řady ligových nabídek (Vítkovice, Sparta, Zetor Brno), dál oblékal dres tehdejšího ČSA. V 70. a 80. létech patřil k nejlepším střelcům II. ligy. Byl to zarputilý bojovník, pro něhož nebyl žádný zápas předem ztracený. Kapitán mužstva uměl dát i přijmout ránu, vždy hrál pro lidi. Hráče s číslem 9 si pamatovalo každé publikum, kam Karviná přijela.

V jedenácti sezónách vstřelil v barvách Baníku ČSA Karviná 201 branek. Hráčskou kariéru ukončil ze zdravotních důvodu ve 33 letech. Potom působil v karvinském klubu jako trenér mládeže a vychoval řadu dobrých hokejistů. Jaroslavu Motyčkovi věnovali včera činovníci současného SK Karviná tichou vzpomínku.