Klub o tom informoval na svém twitterovém účtu.

Osmnáctiletý rodák z Havířova bojoval dosud o sestavu v prvním týmu bostonských Medvědů, kteří si jej vybrali v letošním draftu jako číslo 25 v prestižním prvním kole.

Pastrňák zaujal, ale čeká jej postupný start v cestě na výsluní. Nejprve musí přesvědčit v nižší AHL. Po zranění ramena totiž stihl už jen poslední dva přípravné zápasy Bostonu.

Původně se předpokládalo, že pokud by si Pastrňák nevybojoval místo v kádru Bruins, vrátí se do švédského Södertälje, kde strávil minulé dvě sezony.

Jenže plány pozměnilo Pastrňákovo nešťastné zranění v tréninku po souboji s Mattem Bartkowským. Stříbrný medailista z letošního mistrovství světa osmnáctek ve Finsku musel vynechat pět přípravných duelů a naskočil na led až minulý pátek proti New York Islanders (6:1), v němž si připsal jednu asistenci, a v sobotu proti Detroitu (3:4 po samostatných nájezdech).

Hned po sobotní generálce na nový ročník manažer Bostonu Peter Chiarelli prohlásil, že Pastrňák zamíří do AHL, kde bude mít další šanci poprat se o místo v kádru Bostonu.