Hosté přitom hned dvakrát vedli o dvě branky, a byť v úvodu třetí části byli o gól (5:4) napřed po trefě Mrvy, branky zmíněných Endála a Tepera výsledek zvrátily na stranu Ostravanů. „Začátek byl z naší strany ospalý a soupeř byl jednoznačně lepší a koledovali jsme si o velice špatný výsledek. Ale od druhé třetiny byly v naší hře náznaky něčeho lepšího a díky tomu, že jsme věřili, tak jsme byli schopni utkání otočit,“ uvedl pro klubový web jeden z trenérů Poruby Martin Janeček s tím, že si zisku tří bodů jeho tým cení.

V týmu Havířova, který je dál na patnáctém místě, panovalo pochopitelné zklamání. „Když pětkrát tým vede a nakonec prohraje 5:6, tak je to špatně. Mohli jsme navýšit na 4:1 a zápas dohrát ve valčíkovém tempu, ale bohužel některé věci, které jsme dokázali vyrobit pro soupeře, nás srazily,“ přiznal trenér AZ Jiří Režnar.

„Je třeba podat kvalitní výkon a ten je založen na individuální činnosti, a to nám nevychází, proto je tato sezóna pro nás taková špatná. Domácím dodala impuls výměna brankařů a místo toho, abychom hned po změně v porubské bráně vsítili gól, tak jsme ho nechali rozchytat a potom to bylo už těžké,“ doplnil Režnar.

HC RT TORAX Poruba 2011 – AZ Heimstaden Havířov 6:5 (1:3, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 16. Pořízek, 28. Raška (Endál), 40. Urbanec (Stloukal, Korkiakoski), 42. Brodek (Szathmáry), 49. Endál (Urbanec, Slavík), 53. Teper (Hudeček, Pořízek) – 4. Prokeš (Szturc, Kachyňa), 16. Adamský (Szturc, Prokeš), 19. Procházka (Maruna, Mrva), 31. Prokeš (Rašner, Szturc), 45. Mrva (Maruna, Chroboček). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Bez diváků.

Poruba: Muštukovs (21. Foltán) – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Urbanec, Slavík, T. Voráček – Sikora, Hudeček, Endál – Raška, Korkiakoski, Stloukal – Špaček, Žolobov, Pořízek – Hotěk, Toman, Brodek. Trenéři: Výborný, Janeček a Pavlačka.

Havířov: Stezka – Rašner, Chroboček, Bořuta, Kachyňa, R. Havel, Kočí – Adamský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman, O. Procházka – Rudovský, Maruna, Mrva – Kořenek, Cihlář, Vašenka. Trenéři: Režnar a Zdráhal.