Součástí akce budou mimo jiné zápasy bývalých hvězd NHL. Kurzy pro trenéry i pravidelné televizní vstupy budou zajištěny partnery soutěže.

Na co všechno se mohou fanoušci hokeje 4. března v Karviné těšit? Například na NHL Global Fan Tour se svými interaktivními prvky, dovednostní tréninky pro mládež pod patronací ČSLH, online trenérský seminář pro mládežnické kouče zaštítěný NHL, ČSLH a trenérskou asociací NHL, jehož se zúčastní i trenéři z nejlepší ligy světa.

Předseda vlády Petr Fiala (vpravo) a ministr financí Zbyněk Stanjura.
Petr Fiala dorazil na šachtu. Při návštěvě Karvinska se potkal s odboráři

fanoušci si jistě užijí i zápas veteránů, včetně někdejších hráčů NHL, dětský hokejový turnaj a soutěže v e-sportu a také vystoupení DJ, kvízy, představení zástupců místní komunity a škol. Chybět nebude ani veřejné sledování zápasu NHL Saturday presented by SAP mezi týmy New York Rangers a Boston Bruins, kde válí David Pastrňák.

Třináctihodinový maraton, na který bude vstup zdarma, začne v 10 hodin dopoledne ve sportovním areálu v Karviné. Zaštiťuje ho i Český svaz ledního hokeje a televize Nova.

Brankář Karviné Martin Galia.
Galia v souboji legend s Marjanovičem zamkl branku, Baník je krok od postupu

„Historicky první Den hokeje v Česku představuje skvělou příležitost nejen pro ty, co přijedou do Karviné, ale pro fanoušky z celé země. Jsme velmi potěšeni, že jsme byli vybráni pro premiéru takové události,“ uvedl karvinský primátor Jan Wolf.

Celá akce se objeví i ve zmíněném přenosu zápasu mezi Rangers a Bruins.

Karviná, NHL Global Fan Tour, 18. května 2022
NHL se představila v Karviné

NHL Global Fan Tour nezavítá do Karviné poprvé. Už loni se v květnu na Masarykově náměstí stejná akce konala a setkala se s příznivým ohlasem mladých hráčů.