Zájemci si nejen na zimním stadionu, ale i blízkém náměstí mohli vyzkoušet některé hokejové aktivace jako je práce s holí, tvrdost nebo přesnost střelby, kterou mohli porovnat s hvězdami NHL.

K dispozici jim byla také virtuální realita pro gólmany i hráče. Na nafukovacím hřišti si děti mohly zahrát uliční hokej.

Akce zaštítěná nejprestižnější hokejovou ligou na světě (NHL) je koncipována jako propagace hokeje s cílem přitáhnout děti po covidové pandemii opět ke sportu.

 Škodu přes milion a půl korun má mít na svědomí sedmačtyřicetiletý muž z Karvinska, který měl páchat majetkovou trestnou činnost napříč Moravskoslezským krajem, ale také v dalších třech krajích naší republiky. Snímek k případu.
Muž z Karvinska vykrádal domy, pak utrácel za oblečení, restaurace a hotely

Proč po Přerovu, kde se akce konala v pondělí, byla další zastávkou právě Karviná? Podle šéfa místního hokejového klubu HK Karviná 2020 Martina Kytky si organizátoři vybrali Karvinou proto, že tu probíhá restart hokeje a chtěli i tímto způsobem podpořit myšlenku, kterou místní funkcionáři mají.

„Chceme děti po covidu rozhýbat. Nábor nových dětí děláme průběžně, ale tentokrát jsme na zimním stadionu měli informační stánek pro zájemce o tento sport. Naši trenéři tam oslovovali děti, aby se ve městě šířilo povědomí o hokeji,“ dodal Kytka.

Historické domy na Masarykově náměstí mají novou fasádu. Stavbaři už odstranili lešení. (květen 2022)
Domy na náměstí v Karviné září novými fasádami, víme, co v nich bude, podívejte

Zábavná virtuální NHL v několika stáncích nabídla také mnoho upomínkových hokejových předmětů. Odpoledne se pak na autogramiádě zájemcům podepisovali a fotografovali místní odchovanci Roman Szturc a Daniel Kurovský, jinak hráči čerstvého mistra ČR z týmu HC Oceláři Třinec.

Do Česka se NHL Global Fan Tour vrátí na podzim: 16. září se představí v Brně, 18. září v Českých Budějovicích, 20. září v Ostravě a 23. září v Plzni.