Hodně zklamaní museli být po dalším domácím nezdaru trenéři karvinského celku i diváčtí vytrvalci, kteří nadále domácí zápasy Karviné navštěvují. Domácí podlehli Hodonínu jasně 2:7, když znovu pustili soupeře do náskoku, který už nedokázali smazat.

Nyní je jasné, že se Karviná musí soustředit na dotáhnutí posledního zbývajícího soka v boji o záchranu z Frýdku-Místku, protože Valašské Meziříčí začíná být mimo karvinský dosah.

„Jsme rozmrzelí. Takhle se o záchranu nebojuje. Děláme pořád školácké chyby, inkasujeme. Je to pořád dokola. Něco si řekneme, a pak je stav 0:3. V momentě, kdy se dostaneme zase do hry, nasekáme útočné fauly a tato nedisciplinovanost nás pak stojí síly, góly i body. Dostali jsme tři osobní tresty, sestava je pak rozházená v momentě, kdy potřebujeme vytvořit na soupeře tlak. Už nevíme co s tím, asi si musíme přiznat, že na to prostě nemáme, nebo aspoň půlka mančaftu na to nemá. Bohužel," byl po utkání naštvaný jeden z karvinských trenérů Tomáš Výtisk.

Karvinou by už mohla spasit snad jen změna regulí v otázce postupu, neboť skupina má pořád lichý počet účastníků, a tudíž by nemusel sestupovat nikdo. Soutěž se prostě doplní. Otázka však je, zdali vítěz východní skupiny nepostoupí náhodou do I. ligy…

SK Karviná – SHK Hodonín 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. Luka (Hoďa, M. Kasperlík), 32. M. Kasperlík (Luka) – 2. Kuba (Jurásek, Škapík), 13. Peš (Jurásek), 28. Polesný (Peš), 40. Grman (Jurásek, Škapík), 42. Kuba (Jurásek, Škapík), 46. Vrba, 55. Vrba (Kučera). Vyloučení: 9:5, navíc Hoďa, Foltyn, Szajter (všichni K). Využití: 0:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 143.

Karviná: Volf – Hoďa, Deutsch, Vydra, Jaroch, Zamecznik, Čintala, Malík, Mládenka – Luka, Foltyn, M. Kasperlík – Ballner, Vyčesaný, Juhász – Opravil, Szajter, Chomič – Dýrr, O. Kasperlík, Křibík. Trenéři: Kmoníček a Výtisk.