„Příchod do Havířova se upekl docela rychle,“ uvedl Stezka, který si v Liberci a Chomutově zachytal i extraligu. Loni působil také v Ústí nad Labem. „V Chomutově se nevědělo, co bude dál. Já jsem chtěl chytat co nejvíc zápasů a nedělat dvojku v extralize. Dostal jsem dobrou nabídku z Havířova a pak už to šlo hladce,“ dodal bývalý mládežnický reprezentant.

Jak se na angažmá v Havířově těšíte?

Pro mě je to výzva. Budu v novém týmu, s novými spoluhráči, trenéry a fanoušky. Zodpovědnost bude na mně, o motivaci mám postaráno.

Byl jste spokojený se svými výkony v minulé sezoně?

Úplně ne. Před sezonou jsem si chtěl vybojovat místo v Chomutově, v přípravě to bylo parádní, ale nepovedly se nám úvodní zápasy, prohrálo se osmkrát v řadě a ani mně se nedařilo. Pak přivedli nového gólmana. Jsem rád, že se potom pro mě našlo Ústí. Tam se mi docela dařilo, ale bylo nás tam málo a bylo to složité.

Co tedy očekáváte od sezony v Havířově?

Jeden z hlavních faktorů jsou ambice. Čím větší ambice a čím větší cíl, tím je to pro mě lepší. Mám rád týmové úspěchy, chci tady udělat kvalitní a výbornou sezonu a pokusit se o co nejlepší výsledek.

V roce 2015 jste prošel draftem NHL. Jak na to vzpomínáte?

Předtím jsem byl na mistrovství světa do osmnácti let, kde jsem dělal dvojku Danielu Vladařovi. Chytal jsem proti Kanadě a dvě třetiny proti USA. Docela se mi to povedlo a strašně moc jsem si přál, aby draft vyšel. Na jednu stranu to byla úleva, a když si mě Minnesota vybrala, tak to ze mě spadlo. Ale zároveň jsem věděl, že je to jen malý krůček a začátek, že je přede mnou ještě kus práce. Chci pracovat co nejlíp, abych se tam vrátil.

Hned po draftu jste zamířil do USA. Byl to správný krok?

Bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat. Člověk se naučí anglicky a posune ho to jako člověka. Šel jsem tam v osmnácti letech, učil jsem se být samostatný, měl jsem větší zodpovědnost, naučil jsem se poznávat novou mentalitu, bylo to prostě super. První rok byl těžší, rozkoukával jsem se, navíc se mi moc nedařilo, ale ten druhý už jsem věděl, do čeho jdu, a bylo to parádní. Navíc jsme vyhráli i juniorský titul a mě to hrozně posunulo.

Chcete se jednou do zámoří zase vrátit?

Určitě. Je to ale strašně těžká, dlouhá a náročná cesta. Chtěl bych se jednou dostat až do NHL, je to můj sen a udělám pro to maximum.

Panuje v zámoří velká konkurence?

Byl jsem na dvou nováčkovských kempech, kde byli mladí kluci nebo hráči z AHL, bylo nás tam asi 45, z toho pět gólmanů, ale všichni se k sobě chovali v pohodě.

A co reprezentace?

Bylo by to super, splněný sen. Ale teď se chci soustředit na sezonu v Havířově.