„Věděli jsme, jak bude soupeř hrát, a že to nebude sranda. Ústí sice nemá výsledky, ale hraje slušně, pro soupeře nepříjemně. Viděli jsme v akci proti Vsetínu i v pondělí ve Frýdku a pokaždé hráli dobře. Totéž předvedli u nás. Zajištěná defenziva a brejky,“ popsal v kostce hru Severočechů trenér Havířova Jiří Režnar.

Ačkoliv měli domácí výraznou střeleckou převahu, nebylo jim to nic platné. Po dvou třetinách vedli na střely 33:17, na ukazateli stavu však svítilo 0:2. „Kluci hráli velmi dobře, jen jsme nedávali góly. Na straně soupeře byly hrudky nabrusleného sněhu a na naší skoro nic. Bylo to o trpělivosti. Potřebovali jsme si počkat na chybu Ústí a udeřit,“ popisoval Režnar.

Slovan se opíral o kladenské hráče a dlouho chyby nedělal. Až do startu třetí periody, kdy se nechal po krvavém zákroku na Fridricha vyloučit Smetana a domácí čtyřminutovou přesilovku bleskově využili. Během pár sekund skórovali Veselý a Kotala.

„To asi soupeře trochu nahlodalo. Víc to otevřel a my mohli chodit do otevřenější obrany. Ústí hrálo sympaticky, zkoušeli vyhrát,“ ocenil snahu Ústí trenér Režnar.

Nakonec rozhodli jeho svěřenci a vítězný gól zaznamenal Maruna. „I takové zápasy se hrají. Dlouho jsme je dobývali, ale ne, že by soupeř neměl také šance. Několikrát nám ujeli do brejku. Podržel nás Aleš v brance. Jsou to zlaté body,“ oddechl si Režnar.

Ve středu dá svému týmu volno a pak se AZ připraví na sobotní domácí duel proti Benátkám, kterým zakončí domácí týden. Cíl je jasný: dokončit minisérii tří zápasů před svými fanoušky za devět bodů. „V Benátkách jsme ztratili zápas, v němž jsme mohli a měli bodovat. Doufám, že si to kluci pamatují. Máme jim co vracet,“ nebude mít Režnar a spol. problém s motivací.

AZ Havířov – Slovan Ústí n. L. 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 49. R. Veselý (Matai), 49. Kotala (F. Seman, Malina), 55. Maruna (Chroboček, Rašner) – 18. Jelínek (Houška, Zukal), 26. Kordule (Š. Bláha, Müller). Rozhodčí: Děděk, Kašík – Hanzlík, Bartek. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 1048.

Havířov: Stezka – Mrowiec, Rašner, Matai, Malina, Kachyňa, Chroboček – Toman, F. Seman, Kotala – O. Procházka, R. Veselý, L. Bednář – Žiak, Starý, Maruna – Dvořák, Cihlář, Fridrich. Trenér: Režnar.