Po dvou domácích výhrách mají hokejisté AZetu na kontě plný počet bodů a úspěšně tak vstoupili do sezony 2016/2017 WSM ligy. V pondělí je čeká další favorit soutěže Slavia. Hraje se v Praze.

Ohlasy trenérů:
Martin Janeček (AZ Havířov): Vstup do soutěže rovnající se zisku šesti bodů je výborný, nicméně na nějakou rekapitulaci je ještě brzo. Dnes se nám vydařil vstup do zápasu, kdy jsme v první třetině dali dvě branky a to nám velmi pomohlo. Kluci nechali na ledě vše a bojovným výkonem porazili soupeře, který má v kádru plno zvučných jmen, kteří pro český hokej udělali mnoho.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Dnes rozhodla hlavně první třetina. Havířov začal velmi dobře a vybojoval si náskok. Ve druhé třetině jsme hráli lépe a snížili jsme, nicméně v závěrečné části se hrál vyrovnaný hokej a soupeř svou bojovností zápas udržel. Právě bojovnost Havířova byla dnes klíčová a za tu si vítězství soupeř zasloužil.

AZ Havířov – Rytíři Kladno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Sztefek (Dvořáček, Haas), 19. Sztefek (Dvořáček, D. Seman) – 33. Ptáček (D. Růžička, Ton). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 1 868.

Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Seman (C), Nesvadba, Korím, Petran – Dvořáček, Haas, Sztefek – Gřeš, Bednář, Kotala – Štumpf, Pechanec, Maruna – Meidl, Matula, Hrazdíra.