Havířov měl výborný nástup a po první třetině si odnesl do kabiny možná trochu překvapivě vedení 2:1. Pak se, ale domácí favorit dostal do hry a nakonec vystřílel pohodové vítězství 8:2.

HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov 8:2 (1:2, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Tomi (Hudeček, Baranka), 23. Hudeček (Baranka, Hrbas), 29. Szturc (Urbanec, Bartošák), 29. Hudeček (Illéš, Tomi), 38. Olesz (Kalus), 40. Káňa (Klok), 49. Gřeš (Olesz), 53. Kalus (Olesz) – 2. Pořízek (Chroboček), 8. Malina. Rozhodčí: Hradil, Koziol – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 256. Průběh utkání: 0:2, 8:2.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – D. Krenželok, Urbanec, Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Puzič, Trška – Š. Stránský, T. Jáchym, Szturc – Hudeček, Illéš, Tomi – Kurovský, Kuťák, J. Káňa – Gřeš, Olesz, M. Kalus

AZ Havířov: Laco (od 29. Matoušek) – Drtil, Petran, Dudek, V. Ševěček, Chroboček, Šendera, Mrowiec – Bednář, Maruna, Kanko – Fronk, Sikora, Kotala – Pořízek, Haas, Peterka – Cihlář, Malina, D. Kafka – Bambula

Martin Janeček (AZ Havířov): "Utkání nám dalo strašnou spoustu informací. Nastoupilo mnoho mladých kluků, kteří to neúplně zvládli v hlavě. Paradoxně nám dobrý začátek uškodil, spadla nám tam jedna brambora, ale na druhou stranu také velmi pěkná branka na 1:0 po povedené přihrávce Chrobočka a dobrém zakončení Pořízka. My jsme pak začali trošku hlídat výsledek, soupeř chtěl pochopitelně srovnat a po gólu na 1:2 mu narostla křídla. Po tomto gólu jsme začali trošku bláznit, byli jsme všude a nikde a vypadalo to pak, že byl soupeř úrovní někde úplně jinde. Já si však nemyslím, že to bylo až tolik o bruslení, ale spíš o tom, že jsme chtěli být všude a to vedlo i k chybám. Do dneška jsme nenacvičovali na ledě jedinou součinnost, pracujeme pouze na individuálních činnostech a chceme v tom ještě i chvilku pokračovat. Mám názor, že hráči si musí nejprve zvyknout na kotouč a poté až začneme hru učesávat, takže i v tom mohl být ten optický chaos. Začínáme 9. září a já teď vůbec nechci dělat závěry nebo srovnávat tento zápas s loňským a podobně. Každé družstvo je jiné a nám to dnes dalo ty potřebné informace a ukázalo, že před sebou máme ještě spoustu práce."