Havířov spadl z první na druhou příčku, naopak Karviná si polepšila z osmého na šesté místo a je stále ve hře i o to čtvrté.

Havířované zaznamenali v Karviné již páté utkání v řadě, kdy nevyhráli v základní hrací době. „Samozřejmě si to plně uvědomujeme. V říjnu jsme sice taky měli menší krizi, ale pak jsme přidali nějakých deset vítězství v řadě. Je ale jasné, že to se teď nemusí opakovat," upozornil trenér AZetu Tomáš Potěšil, který sice ještě nebije vyloženě na poplach, ale něco se v havířovské kabině nejspíš bude muset udát. Jeho svěřenci byli v Karviné sesazeni z prvního místa.

„To je také pravda, ale nebereme to zatím nijak tragicky. Pořádná soutěž začíná až v únoru. Pořád věřím, že mančaft má na to naši skupinu druhé ligy vyhrát, ale musíme do zápasu opravdu dát maximum, protože v soutěži vás může porazit každý soupeř. I ten poslední. Ale je fakt, že něco před poslední čtvrtinou udělat musíme," uznal kouč Havířova.

Karviná zůstává na zemi

I přes výhru nad regionálními rivaly zůstávají Karvinští ústy svého trenéra Aleše Flašara oběma nohama pevně na zemi. „Je jasné, že za výhru nad špičkovým týmem jsme moc rádi, ale v prvé řadě jsme to dnešní utkání chtěli vzít jako omluvu divákům, kteří nás přijeli podpořit do Poruby a my tam předvedli mizerný výkon. Dneska to bylo sto a jedna. Vyjma druhé třetiny jsme měli více ze hry a zaslouženě vyhráli. Kluky nepoložilo ani rychlé srovnání Havířova na 3:3, podali opravdu skvělý výkon," ulevilo se trenérovi Baníku.

Před zápasem do televize upozorňoval, že Karviná si sotva může vybírat soupeře nebo pozice do play off, když tam ještě není. „My stále o tu vyřazovací část bojujeme. Od čtvrtého místa je to tak našlapané, že jsem to dlouho neviděl. Musíme jít zápas od zápasu a za play off budeme upřímně rádi," ujistil Flašar. Proto každá výhra, jako třeba ta v prestižním derby, povzbudí. „To každopádně. Kluky ale hodně vybudil jen samotný fakt, že šlo o souboj s vedoucím týmem. Kvalita na havířovské straně je vyhecovala k maximálnímu výkonu," přiznal.


Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.