O výsledku rozhodla nevydařená druhá třetina, ve které dostal Bláha tři branky a nechal se vystřídat Šimečkem. Havířov už pak sice neinkasoval, ale trefit zařízení se mu za celý zápas povedlo jen jednou, takže body nedostal za svou snahu žádné.

„První třetina nebyla špatná, odehráli jsme ji poměrně solidně, až na tu chybu těsně před koncem, kdy jsme dostali branku. Ve druhé třetině jsme začali zbytečně faulovat a soupeř nám odskočil na 4:0. Za takového stavu je těžké se motivovat, ale kluci to v Litoměřicích dokázali, semkli se a bojovali. Byli jsme aktivní, bohužel střelecky se nám nedařilo. Ale věřím, že do nedělního zápasu na Slavii jsme se nabudili,“ poznamenal trenér AZetu Martin Janeček. 

Stadion Litoměřice – AZ Havířov 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Řehoř (Stříbrný, Šimeček), 23. Šimeček (Jebavý, Jandus), 27. Bílek (Veselý, Buchtela), 33. Pavlas (Bílek) – 44. Rác (Fronk, Sikora). Rozhodčí: Škrobák, Kostourek – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:9, navíc Kalus 5 + DKU, Matai - 10 min OT (oba H). Využití: 1:1. Diváci: 1 144.

Havířov: Bláha (33. K. Šimeček) – Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Chroboček, Havel – Gřeš, Matai, Kanko – Fronk, Rác, Sikora – Kalus, Hudeček, Kotala – Bambula, Pořízek, Maruna.