Svěřence trenéra Jiřího Režnara čekal defenzivně laděný soupeř, což se dvě třetiny potvrzovalo. Diváci viděli jediný gól a zakřičet si mohli až ve 42. minutě, kdy se konečně trefili i domácí. Havířované během poslední dvacetiminutovky skórovali hned čtyřikrát a šokované hosty poslali na Horácko s prázdnou.

Trenér AZetu Jiří Režnar ale nemohl být s průběhem prvních dvou třetin spokojen. „Vždycky, když hrajeme doma, tak nám dlouho trvá, než začneme hrát to, co chceme. Je to skoro zakleté, ale venku hrajeme daleko lépe. Už jsme si říkali, že snad ty domácí zápasy budeme hrát někde v okolí, Karviné, Těšíně, Orlové, protože to není normální,“ vtipkoval Režnar.

Domácí se nemohli dostat do správné provozní teploty a Třebíč byla lepší. Nastřelila dvě tyčky, gólman Bláha měl určitě víc práce než jeho protějšek Dostál. „Museli jsme hru stáhnout na tři lajny, pak se to zvedlo. Už jsme hráli ten náš důsledný bruslivý hokej, ale nevím, proč nám to trvalo tak dlouho. Kdyby na nás chodilo deset tisíc diváků, tak bych rozuměl tomu, že jsou mladí kluci nervózní, ale na nás chodí osm stovek,“ kroutil hlavou Režnar.

Jeho tým se po dvou čtvrtinách soutěže nadále drží na dostřel druhého třetího místa a to jsou příčky, kde chtěli Havířovští před začátkem soutěže být. „Hlavně nesmíme polevovat a musíme nadále bodovat se sousedy v tabulce, abychom se nahoře udrželi,“ zakončil trenér AZetu.

AZ Havířov – Horácka Slavia Třebíč 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 42. Kotala (Gřeš, Pořízek), 46. R. Veselý (Bořuta), 50. Gřeš (Kotala), 55. Rehuš (R. Veselý, Chroboček) – 14. z tr. stř. Kusko. Rozhodčí: Skopal, Dědek – Měkýš, Dohnal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 868.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Haas, Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh. Trenér: Režnar.