Svěřenci trenéra Daniela Marosze odjeli na Hanou bez brankářské jedničky Davida Iláše, kterého sklolila viróza a pravděpodobně nezasáhne ani do sobotního duelu s Přerovem. Orlová nakonec slízla debakl.

Jestřábi Prostějov – HC Orlová 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Stejskal (Venkrbec, Nedbálek), 8. Venkrbec (Nedbálek), 16. Černý (Kučera, Polák), 37. Indra (Jurík, Černý), 39. Indra (D., Kořínek), 39. Stejskal (Knesl, Duba), 50. Luňák (Kolibár, Jedlička) – 59. Studený (Pavliš, Badžo). Rozhodčí: Volf – Kašík, Vožda. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 826.

Orlová: Urbánek – Sznapka, Hegegy, Štefanka, Vydra, Hoďa, Zientek – Pavliš, Blatoň, Studený – Galgonek, Szajter, Badžo – Grepl, Plášek, Mráz – Matějíček, Voznica. Trenér: Daniel Marosz.

Ohlasy trenérů

Petr Zachar (Prostějov): „Dneska jsme byli od začátku lepší, musím být s výkonem spokojen. Už proto, že jsme si tímto vítězstvím zajistili prvenství v základní části. Byla tam převaha, byly i šance. Důležité je, že jsme dokázali dát první góly, to je proti takovým soupeřům podstatné. Když náš náskok narůstal, už jsme se uklidnili. Zlepšili jsme oproti předchozím zápasům nasazení a tlak do brány."

Daniel Marosz (Orlová): „Gratuluji Prostějovu k jasné výhře, předvedl kvalitní výkon, na který jsme jednoduše nestačili. Bohužel jsme se museli obejít bez brankářské jedničky Iláše, který má virózu. Vzali jsme sem náhradníka Urbánka, který zažil letošní premiéru. Jediné co mě mrzí, je výkon rozhodčího. Nechápu, proč za jasného stavu 6:0 nepíská podražení a další očividné fauly. Z toho jsem trochu zklamaný."