Několik vyloučení ve třetí třetině v krátkém sledu poslalo domácí tým do tří a tuto výhodu nakonec hosté využili a odjíždějí na Slovensko vítězstvím 4:5. Další utkání sehraje AZ v pátek v Porubě.

AZ Havířov - HC Mikron Nové Zámky 4:5 (0:2, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 33. Kotala (Illéš, Chroboček), 42. Tomi, 48. Hudeček (Tomi), 50. Tomi – 1. Varga (Dubinin), 16. Plašil (Novotný, Schultz), 40. Schultz (Plašil), 44. Lantoši, 58. Chovan (Schultz, Lantoši). Rozhodčí: Koziol, Šutara – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 9:4 navíc Novotný (NZM) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 653.

AZ Havířov: Laco – Petran, Drtil, Staněk, Dudek, Chroboček, Krisl – Gřeš, Sikora, Beránek – Fronk, Illéš, Kotala – Kalus, Hudeček, Tomi – Pořízek, Maruna, Kanko

HC Mikron Nové Zámky: Kováč – Deyl, Kovačevič, Plašil, Chovan, Šimek, Hain, Šiška – Raenko, Dubinin, Varga – Cetkovský, Novotný, Schultz – Zbořil, Rehák, Lantoši – Tibenský, Šimun, Fábry

Vyjádření trenérů:  

Martin Janeček (AZ Havířov): My jsme o branku prohráli, to znamená, že jsme byli v něčem horší než soupeř. Ve hře dnes byla spousta negativních věcí, ale na druhou stranu i mnoho pozitivního. Celý zápas jsme dobře bruslili, když jsme soupeře doskočili, tak jsme však hloupou chybou soupeře pustili zpět do vedení. Jednoznačně jsme zápas dnes prohráli nekázní. Závěrečná vyloučení si musíme rozebrat s hráči, zda se jednalo o neukázněnost nebo přílišnou motivaci. Nyní to vidím jako neukázněnost a vůbec nechtění vyhrát zápas, protože za stavu 4:4 jsme měli soupeře víc, než na lopatě.

Štefan Mikeš (HC Nové Zámky): My jsme věděli, že nás čeká náročný zápas. Někteří hráči nám navíc zůstali doma, pro nás vrcholí příprava. Věděli jsme, co nás čeká, protože jsme s Havířovem hráli už doma, kde jsme vyhráli 2:1. Už z toho zápasu nám bylo jasné, že to dnes bude velmi těžký zápas a to se potvrdilo. O to více si vážím samotného vítězství. Bylo tam samozřejmě mnoho chyb, ale stále jde o začátek celé sezóny a tak je potřeba k těmto zápasům přistupovat. Byly tam dnes chyby ze strany hráčů, nás trenérů i rozhodčích. Každý má nárok na chyby a já věřím, že se to bude u všech zlepšovat.

Havířovská plavkyně poděkovala zachráncům za včasné vytěžení z vody po bodnutí vosou.
Plavkyně poděkovala policistům, kteří ji vytáhli včas z vody