Přestože hrál s enormní absencí hráčů své základní sestavy, dokázal svého polského soka zdolat. Domácí si vypracovali nadějné vedení 3:0, ale o výsledek se museli ještě strachovat po dvou inkasovaných brankách. Dvěma góly v závěru utkání nakonec získali svou první výhru v přípravě. Díky tomuto výsledku se posunuli v tabulce turnaje na konečné třetí místo. Branky za AZ: Bárta, Krisl, Lenďák, Rimmel, Slováček.

AZ Havířov – GKS Jastrzębie-Zdrój 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Sestava AZ: Svoboda – Ostrčil, Lenďák, Krisl, Bail, Kečkeš, Jonáš, Graca, Chroboček – Staněk, Bednář, Rimmel, Matějek, Tomi, Slováček, Vyčesaný, Křibík, Bárta, Kanko

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, ujali se vedení a postupně jsme svůj náskok navyšovali. V šatně jsme si řekli, že nepodlehneme panice a neztratíme své vedení tak, jako v prvním zápase s Přerovem. To se podařilo. Jsem svým způsobem rád, že jsme dostali dvě kontaktní branky, protože nás to dostalo zpět na tu hranu a dokázali jsme se z ní sami dostat. Byla to tak pro hráče i dobrá zkouška odolnosti. Vzhledem k tomu, že nám už i tak početnému zástupu ještě během zápasu odešli další tři hráči jsem s předvedenou hrou spokojený," uvedl trenér AZ Štefan Mikeš.

Konečné pořadí turnaje O Pohár HM Globus:
1. Přerov 6 b.
2. Francie 5b.
3. Havířov 4b
4. Jastrzębie-Zdrój 3 b.

Ceny turnaje O pohár hypermarketu Globus předal havířovský odchovanec, hráč NHL David Pastrňák.

Další přípravné utkání sehraje AZ ve čtvrtek 13. srpna doma se Šumperkem.