Orli bojovali, ale chyběla jim chytrost

Orlová – Druhého soupeře z Hané už orlovští hokejisté nepřekvapili. Po skalpu Prostějova prohráli po velkém boji na ledě Přerova 1:3.

9.1.2014

Hokejisté Orlové bojují ve druhé lize o přežití.Foto: Dalibor Tobola

Hanáci letos nezažívají ideální sezonu, a tak měli co dělat i s houževnatým týmem Orlové. „V první části jsme doplatili na dvě chyby, ale výkonem jsme se domácím vyrovnali, možná měli i více šancí," rekapituloval orlovský kouč Daniel Marosz.

Domácí se v 6. minutě ujali vedení poté, co brankář Iláš zalehl kotouč, měl jej pod betonem a čekal na hvizd rozhodčího. Nedočkal se. Arbitr Dědek kdovíproč jen přihlížel, jak domácí borci Iláše osekávají a nakonec puk i s Ilášem došťourali za brankovou čáru. „To jsme nechápali. A rozhodčí se jen smál. Však se bude divit - už mám na stole sepsanou stížnost," nenechá tento moment jen tak Daniel Marosz.

Druhou branku inkasovali hosté při špatném střídání. „Nezahrála nám první lajna. Nejzkušenější hráči Pavliš, Studený, s nimi ještě Grepl. Všechny góly byly jejich. Musíme je probrat," konstatoval Marosz. Jestliže byl spokojen s výkonem v první a poslední třetině, pak s druhou částí spokojen nebyl.

„Paradoxně jsme v ní neinkasovali, ale dostali jsme se pod tlak a Přerov nás přestřílel 20:4," upozornil Marosz. Voznica měl hned zkraje ideální možnost srovnat, ale sám před brankářem neuspěl. Orlovští se ve třetí části zvedli, znovu obětavě lehali do střel, nasazení a bojovnost však tentokrát nestačily. „Chyběla nám hokejová chytrost. Nevadí, mančaft dřel, musíme se teď soustředit na klíčovou sérii nejbližších zápasů," uzavřel Daniel Marosz.

Zubr Přerov – HC Orlová 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Pala, 14. Ditrich (Vlček, Kundrátek), 57. Sedlák (Goiš, Kovařík) – 11. Galgonek (Zientek). Rozhodčí: Dědek – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 6:4, navíc Vydra (O) 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1038.

Orlová: Iláš – Štefanka, Sznapka, Vydra, Tomis, Hegegy, Zientek – Studený, Pavliš, Grepl – Blatoň, Badžo, Galgonek – Voznica, Szajter, Matějíček – Mráz, Plášek. Trenér: Daniel Marosz.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Břeclaví.