Orlová v minulém kole vyhrála první třetinu na ledě Valašského Meziříčí, přesto zápas ztratila. A podobně začalo i domácí utkání se Žďárem – tradičním účastníkem soutěže a letos i skupiny Jih, která se v letošní sezoně prolíná s „orlovskou“ skupinou Východ.

Orli se v desáté minutě dostali do vedení, které zařídil Janiczek. O dvě minuty později zvýšil Sladkovský a domácí byli v laufu. Vypracovali si i několik dalších šancí, naděje hostů ale držel gólman Loubal. „Zase jsme hráli tu naši hru,“ potěšilo trenéra Orlové Darka Stránského.

Utkání Orlové (v modrém) proti Žďáru nad Sázavou.

Vstup do druhé třetiny ale měly lepší hostující Plameny a Kališ s Půžou se postarali o srovnání skóre. Na to však bleskově zareagoval Kuťák, který Orlové v 34. minutě vrátil vedení. To ovšem trvalo krátce, Žďár znovu vyrovnal a do kabin se šlo za stavu 3:3.

„Škoda, že jsme udělali některé hloupé chyby, ty náš totiž stály vedení,“ mrzelo Stránského. „Soupeř se nikam nehrnul, naopak čekal jen na naše chyby a brejky, ze kterých hrozil,“ dodal. Žďár dvě takové situace ve třetí třetině potrestal a dostal se do dvougólového vedení.

Necelých pět minut před koncem vykřesal naději pro Orlovou ruský útočník Achmeťjanov. Domácí měli i další šance, zkoušeli hru bez brankáře, do prodloužení už ale zápas nedostali. „Je to škoda, tentokrát se štěstíčko přiklonilo na stranu soupeře,“ doplnil Stránský.

HC Orlová – SKLH Žďár nad Sázavou 4:5 (2:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Janiczek (Spálovský), 12. Sladkovský (Štěpánek, Kuťák), 34. Kuťák (Sladkovský, Achmeťjanov), 57. Achmeťjanov (Kuťák, Spálovský) – 24. Kališ (Stehlík), 34. Půža (Kunstmuller), 36. Kuřítko (Peslar), 47. Kuřítko, 53. Koželuh (Peslar). Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 246.

Orlová: Svoboda – Šendera, Štěpánek, Spálovský, Janiczek, Kropka, Szturc – Sladkovský, Šmíd, Ballner – Achmeťjanov, Hovsepjan, Kysučan – Dang, Klíma, Smrčka – Kuťák, Flok, Kaukič – Kovařík. Trenér: Stránský.