Právě Zubři byli posledním soupeřem orlovského celku a po první třetině to vypadalo, že by se Orlová mohla znovu dočkat dílčího úspěchu jako proti Hodonínu. Orli se rychle přizpůsobili přerovské aktivní hře a navrch brankově udeřili, přestože více ze hry měli Hanáci.

V 7. minutě vrátil Galgonek do sítě brankářem vyraženou střelu Blatoně, domácí pak nadějné vedení drželi až do konce úvodní části a v poslední minutě přidali druhý gól. Výborný Blatoň našel zpoza branky přihrávkou Hoďu a bylo to 2:0.

Hosté znejistěli, ale do druhé třetiny naskočili s novým elánem a zápas otočili. Pomohla jim brzká branka Sakrajdy, která Přerov nastartovala. Najednou byli hosté důraznější, přímočařejší a orlovská snaha začala uvadat.

Ve 29. minutě srovnal na 2:2 Goiš a hosté vycítili šanci na obrat. O tři minutky později se jej také dočkali, když se poměrně snadnou střelou prosadil Pala. Orlová v tu chvíli reklamovala posunutí Urbánkovy branky, ale rozhodčí byli neoblomní.

To domácí naštvalo, takže ve zbytku třetiny několikrát zahrozili a srovnání stavu si zasloužili. Koncovka je však jejich dlouhodobým problémem.

Také poslední část hry zahájili hosté rychlou brankou. Důsledný Goiš si sám vypracoval možnost a neomylně ji proměnil. To jej povzbudilo, takže byl i u dalšího gólu. Tentokrát jeho ránu Urbánek kryl, ale k dorážce se propracoval Šťastný a pečetil výhru Přerovanů.

Díky olympijskému klání českých hokejistů sledovala zápas tristní návštěva. Orlová musí v posledních dvou kolech o udržení v soutěži ještě zabojovat.

HC Orlová – Zubr Přerov 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Galgonek (Blatoň), 20. Hoďa (Blatoň) – 21. Sakrajda (Janota), 29. Goiš (Kovařík), 32. Pala (Ditrich), 41. Goiš, 46. Šťastný (Goiš, Osina). Rozhodčí: Koliba – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 200.

Orlová: Urbánek – Štefanka, Sznapka, Hoďa, Zientek, Hegegy, Vydra – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Galgonek, Mráz – Szajter, Voznica, Diviš – Plášek, Badžo, Matějíček. Trenér: Daniel Marosz.