Orli šli do zápasu se sedmi porážkami v řadě. Od začátku ale předváděli nebojácný výkon plný nebezpečných brejků a spoustou šancí. „Dnes jsme si jich vytvořili tolik, kolik jsme jich snad neměli v průběhu celé dosavadní sezony,“ uznal trenér hostů Darek Stránský.

Hráči Orlové měli po poslední porážce v Moravských Budějovicích týdenní klid od soutěžního utkání a během té doby hodně zapracovali na defenzivní činnosti. „To se projevilo, byli jsme organizovanější. Soupeř nás sice občas přitlačil, ale byl to takový planý tlak. Naopak my jsme hrozili z rychlých protiútoků,“ hodnotil Stránský.

close Orli (v bílém) vyloupili lídra tabulky. info Zdroj: Martin Schwarz zoom_in

V první třetině branka nepadla. Zdálo, že se bez gólu půjde i na druhou přestávku, v čase 39:19 ale udeřil hostující Janiczek a o deset vteřin později bleskově zvýšil Kysučan. A s Draky bylo ještě hůř. Necelou minutu po začátku třetího dějství se prosadil Brodek a ve 43. minutě přidal čtvrtou branku Kovařík. „V Kopřivnici jsme dostali několik rychlých branek my, teď se to zase otočilo,“ komentoval Stránský klíčovou pasáž celého utkání.

Šumperk byl na lopatkách, naopak necelých pět minut před koncem dával už na 5:0 Sladkovský. „Věřil jsem, že náš tým je schopný odehrát vyrovnaný zápas proti komukoliv. To se dnes potvrdilo. Kluci hráli bojovně, skákali do střel, musím je všechny pochválit,“ těší Stránského.

V závěru zápasu sice připravil Svobodu o čisté konto Plášek, Orli už si ale radost z vítězství vzít nenechali. „Teď na to musíme navázat ve středu, jedna vlaštovka ještě jaro nedělá,“ vyhlíží Stránský další zápas s Hodonínem.

Draci Šumperk – HC Orlová 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 59. Plášek (Hroch, Haloda) – 40. Janiczek (Brodek), 40. Kysučan (Kovařík, Šmíd), 41. Brodek (Štěpánek, Sladkovský), 43. Kovařík (Šmíd, Kysučan), 56. Sladkovský (Hovsepjan, Achmeťjanov). Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 550.

Orlová: Svoboda – Kropka, Janiczek, Szturc, Spálovský, Šendera, Štěpánek, Puškár – Sladkovský, Ballner, Brodek – Šmíd, Kovařík, Klíma – Tvrdík, Achmeťjanov, Smrčka – Dang, Hovsepjan, Kysučan. Trenér: Stránský.