V posledním letošním vystoupení měli domácí skvělý start, ale tradičně špatnou druhou třetinu. Nakonec rozhodly o svém vítězství a posledních dvou bodech do tabulky v samostatných nájezdech. Brankář Iláš nepustil za svá záda jediný touš, naopak zkušený Štefanka prostřelil novojičínského Šrámka.

Ohlasy trenérů

Daniel Marosz (trenér Orlové): „Jsme rádi, že to máme za sebou. Dneska už to bylo z obou stran takové vlažnější, žádný z týmů nemohl nic změnit na svém postavení v tabulce. My jsme chtěli moc vyhrát a rozloučit se před našimi diváky důstojně. Zkomplikovali jsme si to naší tradičně strašnou druhou třetinou, ale nakonec jsme to zvládli především díky Ilášovi v brance."
Aleš Flašar (trenér Nového Jičína): „Nakonec jsme získali bod a skončili devátí. Poslední zápas se už jen tak dohrával. Při nájezdech jsme měli trošku smůlu, ale bod z cizího hřiště je vždy cenný. Hráči zaslouží dík za splnění cíle, kterým byla záchrana. K mančaftu jsem přišel až v průběhu sezony a za tu dobu jsem byl s prací mužstva spokojen."

HC Orlová – HC Nový Jičín 3:2 sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Galgonek (Blatoň), 26. Grepl (Pavliš), rozh. náj. Štefanka – 21. Gebauer (Sprušil), 23. Lehačka (Prokop). Rozhodčí: Nepískal. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 140.

Orlová: Iláš – Štefanka, Sznapka, Hegegy, Hoďa, Zientek – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Galgonek, Mráz – Szajter Diviš, Voznica – Badžo. Trenér: Daniel Marosz.