„Musím říct, že si tohoto vítězství velice vážíme, protože Opavu považuji za mimořádně kvalitní tým, který je už několik let spolu, dokáže bojovat na krev a nikdy nic nevypustí. Jsou to dříči," ocenil protivníkovy kvality trenér Orlové Petr Česlík.

Ovšem i jeho tým začíná dostávat mantinely předního druholigového celku. Vedle Pavliše, Vydry, Hegegyho či Zientka si proti Opavě zahráli i Martin Piecha a dokonce extraligový Tomáš Káňa. „Tomáš se připravuje na zahraniční angažmá, takže jsme mu nabídli možnost, aby se v našem týmu dostal do herní pohody," vysvětluje Petr Česlík.

Angažování borce, jenž má na kontě i šest startů v NHL v dresu Columbusu, by mohlo být pro fanoušky Orlové velkým lákadlem, podobně jako příchod exhavířovského Martina Piechy, který je znám ze svého angažmá v Prostějově a poslední roky strávil v nižších německých soutěžích.

Výkon domácích se proti Opavě zvedl. Dva góly zařídil Libor Pavliš. „Je vidět, že si mužstvo získává svou herní tvář. O Liborovi se ani nemusíme bavit, jeho hokejové kvality jsou nepopiratelné a k tomu je to charakterově vyzrálý člověk, který odvádí penzum práce i v kabině. Takového lídra potřebujeme," pronesl na Pavlišovu adresu trenér Česlík.

HC Orlová – Slezan Opava 4:3 sn (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Badžo (Mintěl), 40. Pavliš (Badžo, Káňa), 57. Pavliš (Hegegy), rozhodující nájezd Studený – 31. Wolf (Černý), 47. Chalupa (Herman, Baďura), 55. Polok (Tichý). Rozhodčí: Czubaj – Rožánek, Moravec. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 326.

Orlová: Iláš – Sznapka, M. Zientek, Vydra, Hegegy, Mintěl, M. Novák, Zámecznik – Pavliš, Káňa, Badžo – Voznica, Studený, Mráz – Galgonek, Piecha, Szajter – Blatoň, Grepl, Ciupa – Matějíček. Trenér: Petr Česlík.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Hodoníně.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.