Těžké vystřízlivění čekalo na tisícovku natěšených orlovských fanoušků, kteří zavítali na poslední domácí zápas svého mužstva v této sezoně. Orli si z Valašska přivezli cennou výhru 4:3 v prodloužení a čekalo se, že doma stvrdí vytoužený postup mezi druholigovou společnost. Poslední tým skupiny Východ se ale nechtěl jen tak vzdát a naplno ukázal svou sílu. Bobři z Valmezu ovládli zápas a dokráčeli si pro vysokou výhru. Rozhodující střetnutí se tak odehraje v sobotu od 17 hodin ve Valašském Meziříčí.

„Takovou porážku musíme hodit za hlavu. Možná je to lepší, než kdybychom prohráli 1:2 gólem z poslední minuty. Taková prohra by se za hlavu házela hůř," míní předseda klubu Daniel Marosz.

Orlová dopomohla soupeři k vysokému vítězství sama vlastní nedisciplinovaností. „Tohle budeme muset do soboty odbourat. Čtyři góly jsme inkasovali v oslabení," poznamenal Marosz.

HC Orlová – HC Bobři Valašské Meziříčí 0:7 (0:0, 0:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 21. Bokroš (Voznica), 25. Ambruz (Heča, Bokroš), 26. Vajda (M. Varga, D. Varga), 40. Bokroš (Ambruz, Heča), 42. M. Varga (Mikel, Coufal), 52. Martiník (Smetana), 58. Voznica (Ambruz, Heča). Stav série: 1:1.

Orlová: R. Urbánek (Kolář) – Mintěl, Podešva, Štefanka, T. Urbánek, Golab, M. Novák, Fábry, Zámečník – Zakuťanský, Hanzl, Szajter – Grepl, Studený, Matějíček – Kanaloš, Ciupa, Galgonek – Csobok, Plášek, Divoký. Trenér: Petr Česlík.