Zatímco Orlová má jistotu, že se v druhé lize zachrání a sezona jí ve středu skončí, Valašské Meziříčí bojuje o druhé místo a o co nejlepší pozici pro play off. Přesto to byli Orli, kdo do zápasu vstoupil lépe.

Domácí obranu v čele s gólmanem Slovákem už brzy překvapil ruský útočník Achmeťjanov, jenž už ve čtvrté minutě otevřel skóre. Hosté v první třetině hráli často v oslabení, bránili se však statečně a drželi těsný náskok.

Po první přestávce už favorizovaní Bobři zabrali a otočili skóre. Nejprve srovnal Ostrčil, pak Orlová nevyužila pětiminutovou přesilovku a následně znovu inkasovala. „Hodně nás přitlačili,“ uznal trenér Orlů Darek Stránský.

Bobři byli i nadále aktivnější, akcie hostů však držel nad vodou gólman Svoboda. Ani on ale ve třetí třetině nestačil na pokusy Dalajky s Fojtíkem, kteří domácí poslali do rozhodujícího třígólového trháku.

Přesně devět minut před koncem sice ještě vykřesal  naději pro Orlovou Šmíd, na zvrat už ale bylo pozdě – Bobři zkrátka byli lepší. „Měli jsme sice ještě nějaké menší šance, ale ve třetí třetině už nám toho moc nedovolili,“ věděl Stránský. „Neodehráli jsme špatný zápas,“ pochválil své svěřence, kteří se s letošní sezonou rozloučí středečním zápasem s Kopřivnicí.

Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Ostrčil (Martiník, Andris), 34. Dvořák (Dalajka, Kamas), 41. Dalajka (Rudl, Brunec), 49. Fojtík (Martiník, Weintritt) – 4. Achmeťjanov (Šmíd), 51. Šmíd (Amirov, Svoboda). Rozhodčí: Škrobák – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:8, navíc Hořanský 5 + DKU a Seidler (oba VM) 10 min. OT. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 444.

Orlová: Svoboda – Janiczek, Tomis, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera, Szturc – Achmeťjanov, Ballner, Šmíd – Hovsepjan, Cihlář, Macuh – Dang, Martin Potočý, Kysučan – Smrčka, Kovařík, Klíma. Trenér: Stránský.