V úvodním kole Orli nestačili na Šumperk, pak prohráli v Hodoníně. To by se ještě dalo překousnout, neboť oba favorizovaní soupeři si to pravděpodobně rozdají o postup.

Jenže na Opavu, která dostávala v minulé sezoně „nakládačky“ úplně od všech, na tu si Orlovští brousili zuby a věřili v první výhru sezony. Nestalo se a premiérové vítězství v soutěži naopak získal hostující Slezan.

Orlovští měli v zápase několik nových hráčů, dorazily i posily z Poruby, a kouč Darek Stránský udělal pár změn v sestavě. „Až si to sedne, tak to bude lepší,“ věří po zápase s Opavou, která na orlovském ledě zvítězila 6:3.

Opava vstoupila do utkání lépe a už v 10. minutě vedla 2:0. První gól Orlů dal až v závěru první třetiny ruský útočník Achmetjanov, na začátku prostřední části ale Slezan utekl už na rozdíl tří branek.

Stránského svěřenci to však nezabalili a zásluhou Šmída snížili. Orli si vypracovali i další šance, ale taky „vyfasovali“ osm dvouminutových trestů. „Naše nedisciplinovanost zápas hodně ovlivnila,“ uznal trenér Orlové. Na proměněné trestné střílení Maliny bleskově zareagoval Sladkovský, větší drama ale hosté nepřipustili.

„Kdybychom byli zkušenější, ale také chytřejší, tak z toho mohlo být ještě drama,“ poukázal Stránský na vývoj třetí třetiny. „Kluci v ní bojovali, zlepšili projev, ale nedotáhli to,“ dodal. Další zápas Orlová hraje ve středu v Novém Jičíně.

HC Orlová – Slezan Opava 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Achmetjanov (Šmíd, Golev), 34. Šmíd, 43. Sladkovský (Puškár, Hovsepyan) – 7. Malina (Zouhar, Herman), 10. Herman (Malina, Hartmann), 24. Jánošík (Černý, Šindelář), 27. Chalupa (Šindelář, Černý), 42. z tr. stř. Malina, 56. Wolf (Chalupa, Černý). Rozhodčí: Holaň – Hranoš, Vengřín. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Orlová: Svoboda – Janiczek, Kropka, Szturc, Štěpánek, Cypas, Šendera, Adam, Puškár – Smrčka, Sladkovský, Šmíd – Moravčík, Klíma, Golev – Bostanžjev, Brodek, Dang – Achmeťjanov, Hovsepjan, Kysučan. Trenér: Stránský.