Orli letos narazili na Šumperk třikrát a dvakrát šli z ledu s vítězným pocitem. V celé sezoně přitom zatím vyhráli jen tři zápasy. „Že porážíme právě Šumperk? Asi je to jen shoda okolností,“ uvedl po zápase kouč Orlové Darek Stránský.

Středeční utkání na orlovském ledě začalo lépe pro domácí, které poslal v 9. minutě do vedení Hovsepjan. Ještě do přestávky ale srovnal Ďurač a ve druhé třetině otočil skóre Plášek.

Domácí však nepolevili a nadále byli aktivní. Za hostujícím gólmanem zvonila tyčka i břevno a po čtyřech minutách třetí třetiny vyrovnal na 2:2 ruský útočník Achmeťjanov. „Zvýšili jsme aktivitu, nepouštěli je do protiútoků a měli jsme dobrý pohyb,“ komentoval Stránský průběh poslední třetiny.

Jeho svěřence stálo utkání spoustu sil. „Byl to náročný zápas, asi nejrychlejší v celé sezoně,“ dodal.

Další branka už nepadla, a tak zápas dospěl do prodloužení. V tom Orli v sobotu prohráli s Kopřivnicí, tentokrát si však vyzkoušeli nájezdy. Penaltovou loterii rozhodla až desátá série a přesná střela Floka mezi Halodovy betony.

„Naše výkony jdou stále nahoru, dokážeme hrát vyrovnané zápasy i proti týmům ze špičky tabulky. Teď je třeba udělat nějakou delší bodovou sérii,“ nabádá Stránský.

Orlová z posledních tří zápasů, které všechny sehrála na domácím ledě, získala tři body. Nyní ji čekají tři venkovní utkání.

HC Orlová – Draci Šumperk 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Hovsepjan (Ballner), 45. Achmeťjanov (Sladkovský), rozhodující nájezd Flok – 15. Ďurač, 27. Plášek (Sedlák). Rozhodčí: Held – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 248.

Orlová: Svoboda – Amirov, Spálovský, Šendera, Štěpánek, Tomis, Janiczek, Adam – Sladkovský, Flok, Kaukič – Šmíd, Kovařík, Klíma – Dang, Ballner, Smrčka – Achmeťjanov, Hovsepjan, Kysučan. Trenér: Stránský.