„Je to rozporuplný bod. Hrajeme o udržení, a tak se hodí každý, ale v Novém Jičíně jsme byli lepší a vypracovali si více brankových situací. Bod je v tomto ohledu spíše ztrátou," myslí si trenér Orlové a zároveň předseda klubu Daniel Marosz.

Orlům nebyl v Novém Jičíně uznán gól Pavliše, trefili tyč a chvíli před koncem Studený i břevno prázdné branky. Místo tříbodové výhry se šlo do prodloužení, v němž Orlová inkasovala v oslabení…

Vzhledem k tomu, že Orlové se prakticky nedaří bodovat ve dvou zápasech po sobě (to se v této sezoně povedlo jenom jednou – na přelomu září a října loňského roku), je i porážka v prodloužení průlomem a koneckonců i ziskem.

„Daleko důležitější zápasy nás teprve čekají," připomíná sobotní domácí duel se Vsetínem a hlavně středeční výjezd do Valašského Meziříčí Daniel Marosz.

HC Nový Jičín – HC Orlová 3:2 p (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Novotný (Lehečka), 29. Uhlár (Hanák, Horák), 61. Macháček (Horák, Sprušil) – 18. Pavliš (Grepl, Studený), 32. Studený (Štefanka, Pavliš). Rozhodčí: Mrkva. Vyloučení: 2:3, navíc Novotný (NJ) a Tomis (O) 10. min OT. Využití: 1:0. Diváci: 300.

Orlová: Iláš – Štefanka, Sznapka, Hoďa, Hegegy, Zientek, Tomis – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Badžo, Mráz – Diviš, Szajter, Voznica – Galgonek, Plášek, Matějíček. Trenér: Daniel Marosz.