Orli do utkání vstoupili lépe a sehráli velmi dobrou první třetinu. „Skoro k ničemu jsme je nepustili a sami jsme měli řadu šancí,“ hodnotil kouč Orlové Darek Stránský. Skóre otevřel v 10. minutě Kuťák a na 2:0 dával Šendera.

Závěr třetiny si ale Orlovští nepohlídali a deset vteřin před koncem inkasovali po střele opavského kapitána Wolfa. „Nekoncentrovanost,“ štvalo Stránského, který své svěřence nabádal, aby na začátku prostředního dějství byli maximálně pozorní. Orli si ale nástup Slezanu nepohlídali, dostali dvě rychlé branky a to ještě Šindelář trefil tyč.

Orlovou vrátil do zápasu šťastný gól Sladkovského, na něhož navázal svou druhou trefou v utkání Kuťák, a hosté tak v polovině zápasu zase vedli. Jenže ne dlouho. Ve 32. minutě opět srovnal Malina.

Hokejisté Havířova ovládli po Frýdku i další derby.
AZ oplatil Porubě porážku a ovládl další krajské derby

Oba týmy přidaly po brance ještě ve třetí třetině a zápas dospěl do prodloužení, které letos Orli hráli vůbec poprvé.

Moc dlouho si ho ale nevyzkoušeli a bonusový bod vystřelil domácím Chalupa. „Bylo to o jednom povedeném útoku a ten se podařil Opavě,“ nehledal výmluvy Stránský, jehož prohra mrzela. „Štve mě to víc než v jiných zápasech. Výkon byl optimistický, ale nepohlídali jsme si určité fáze,“ přiznal.

Slezan Opava – HC Orlová 6:5 p (1:2, 3:2, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Černý (Wolf), 21. Černý (Krejčí), 23. Pělucha (Šindelář), 32. Malina (Peterka), 51. Spratek (Malina, Peterka), 62. Chalupa (Wolf) – 10. Kuťák (Sladkovský), 18. Šendera, 27. Sladkovský (Puškár, Kuťák), 29. Kuťák (Sladkovský), 48. Achmeťjanov (Sladkovský). Rozhodčí: Markovský – Bubela, Kučera. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 300.

Orlová: Svoboda – Spálovský, Janiczek, Šendera, Štěpánek, Kropka, Stránský, Puškár – Sladkovský, Šmíd, Ballner – Kovařík, Smrčka, Kysučan – Kuťák, Flok, Kaukič – Dang, Achmeťjanov. Trenér: Stránský.

Živou vlajku vytvořilo na 400 lidí. Dvůr Střední průmyslové školy (SPŠ) v Karviné.
Školu ozdobila živá vlajka
Volby. Ilustrační snímek.
Už známe jména nových starostů