Novému Jičínu nadělili dokonce osmičku, více gólů dali v sezoně jen Pelhřimovu, který jde do baráže.

Pokud se ale dá říct, že Orlová má nějakého oblíbeného soupeře, pak je to právě Nový Jičín. Porazila ho totiž už potřetí v sezoně.

„Padaly nám tam branky, moc jsme je nepouštěli do šancí a kontrolovali jsme hru,“ vystihl kouč Orlů Darek Stránský průběh zápasu.

Domácí byli od úvodních minut aktivnější a tvrdě si šli za body. Skóre zápasu otevřel už ve čtvrté minutě ruský kanonýr Achmeťjanov, jenž si v zápase připsal dva góly a dvě asistence. Mezi střelce se zapsal i další ruský hráč v orlovských službách – bek Amirov.

Po první třetině vedla Orlová 2:0, po čtyřiceti minutách už byl její náskok pětigólový. Hosté korigovali až v závěrečné části, Orli v ní ale přidali další tři góly a vyhráli přesvědčivě 8:1. „V závěru už jsme to hráli i na krásu. Taky na riziko, ale to mi dneska nevadilo. Výsledek byl totiž jednoznačný, navíc jsme už zachránění,“ liboval si trenér Stránský, čímž připomněl klíčovou středeční výhru v Opavě, po které poslali jeho svěřenci do bojů o udržení Pelhřimov.

I z toho důvodu hráli Orli proti Novému Jičínu uvolněně. „Už to nebyly takové nervy, sezona je zachráněná, navíc teď máme docela dobrou formu,“ potěšilo Stránského.

HC Orlová – HK Nový Jičín 8:1 (2:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Achmeťjanov (Ballner), 15. Klíma (Amirov, Smrčka), 26. Brodek (Spálovský), 29. Ballner (Šmíd, Tomis), 36. Achmeťjanov (Amirov), 41. Šendera (Achmeťjanov, Ballner), 49. Amirov (Šmíd, Achmeťjanov), 59. Kysučan (Mrowiec) – 46. Zedník. Rozhodčí: Blaha – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Oslabení: 1:1. Diváci: 201.

Orlová: Svoboda – Mrowiec, Šendera, Janiczek, Tomis, Amirov, Spálovský, Szturc, Štěpánek – Achmeťjanov, Ballner, Šmíd – Hovsepjan, Cihlář, Macuh – Brodek, Martin Potočný, Kysučan – Smrčka, Pacoň, Klíma. Trenér: Stránský.