V prvních zápasech sice Orli výsledkově zaváhali, ale od té doby si drží víceméně konstantní formu. „Prohráli jsme v Krnově a pak doma se Studénkou, ale to proto, že nám chyběli důležití beci. Vlastně všechny ztráty, které dosud máme, jsou způsobené absencemi v týmu. Pokud hrajeme v plné síle, můžeme se o body připravit jen sami,“ poznamenal trenér a předseda HC Orlová Daniel Marosz.

Nedávno Orlová porazila i do té doby druhou Studénku a odrazila její nápor na čelo tabulky. „Z těch důležitých zápasů jsme vedle Studénky zvládli i Těšín a Porubu, myslím, že kluci jsou už trochu rutinéři a zápasy si uhráváme právě tou zkušeností,“ dodal.

Orlová vstupovala do nové sezony v krajské lize nezměněna, pouze Voznica odešel do Českého Těšína, takže souhra týmu nadále bez problémů funguje. „Pokud si udržíme formu a nepřijdou zranění, měli bychom si první místo před play off udržet,“ věří Marosz svému mužstvu.

Za nejvážnějšího soupeře v boji o postup označil Bohumín, se kterým hrají Orli před silvestrem další vzájemné a důležité utkání. „Letošní soutěž je podle mě náročnější než loni. Jak béčko Frýdku, tak béčko Poruby je nebezpečné, mladí kluci jsou doplněni staršími hráči z vyšší soutěže a můžete s nimi klidně ztratit. Navíc se pořád musí počítat se Studénkou, hodně nahoru šel Těšín a Bohumín má vyšší kvalitu než loni, protože posílil. Musíme být pořád ve střehu,“ upozorňuje Marosz.

Orlová má nejlepší obranu soutěže, do konce roku odehraje ještě čtyři utkání. Otázka je, jak bude situace v orlovském hokeji vypadat po Novém roce vzhledem k opatřením, které radní města chystají. Orlovský klub se v minulosti potýkal s dluhy a na městu byl de facto závislý, protože největší finanční podpora šla právě z města. „V nové sezoně se ale potýkáme s nedostatkem financí,“ připustil Marosz. O budoucnosti hokeje ve městě se bude rozhodovalo na pondělním orlovském zastupitelstvu.