Orli dosud na Hodonín narazili třikrát. Výsledky? 7:3, 8:0 a 10:2 pro jednoho z druholigových favoritů. Orlová tuto bilanci chtěla ve středu změnit, ovšem znovu narazila. „Odehráli jsme s nimi lepší zápas než minule, ale zase jsme vysoko prohráli,“ mrzelo orlovského trenéra Darka Stránského po porážce 1:7.

Orlová tentokrát nesehrála nejhorší zápas, konečný výsledek je pro ni krutý. „Herně to tak špatné opravdu nebylo, ale výsledek zase vypadá hrozivě,“ uvědomuje si Stránský, jehož svěřenci si sice vytvořili řadu šancí, měli i trestné střílení, dlouho se ale nemohli střelecky prosadit.

Hodonín šel do vedení už v osmé minutě a další dvě branky přidal ve druhé třetině. Stránského svěřenci přitom soupeře do příležitostí moc nepouštěli, Hodonín ale čekal na přečíslení, která zvládal na jedničku. „Nechtěli jsme je do nich pouštět, ale bohužel jsme po nich dostali několik gólů,“ komentoval to trenér Orlové.

Necelých deset minut před koncem vykřesal malou naději Štěpánek, další gól už ale Orlová nepřidala. „Doufal jsem, že se nám podaří přidat ještě nějakou branku a zápas dohrajeme lépe, ale udělali jsme zbytečné hrubky, které soupeř potrestal,“ doplnil Stránský.

Útěchou pro Orlovou může být situace ve druhé skupině, kde Tábor porazil Pelhřimov. Orli si tak nad posledním týmem společné tabulky udrželi pětibodový náskok a nadále jsou mimo pozici, která znamená účast v nepříjemné baráži.

HC Orlová – SHK Hodonín 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 51. Štěpánek (Cihlář) – 8. Matula (Růžička, Franek), 23. Finsterle (Dresler), 33. Matula (Růžička, Franek), 47. Matula (Franek, Mikéska), 56. Hložánek (Matějka), 57. Franek (Matula, Růžička), 60. Finsterle. Rozhodčí: Vaněk – Novák, Čelechovský. Vyloučení: 3:5, navíc Macuh (O) 10 min. OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 182.

Orlová: Svoboda – Janiczek, Tomis, Štěpánek, Šendera, Mrowiec, Spálovský, Szturc, Kropka – Ballner, Achmeťjanov, Šmíd – Hovsepjan, Kovařík, Klíma – Konečný, Macuh, Cihlář – Smrčka, Brodek, Pacoň. Trenér: Stránský.