Do té totiž spadne nejhorší tým ze všech účastníků skupin Východ a Jih. Poslední je aktuálně právě Pelhřimov, kterému Orlová díky sobotní výhře odskočila na rozdíl pěti bodů.

„Není to sice velký náskok, ale můžeme zvládnout i některé další zápasy,“ říká trenér Orlů Darek Stránský, který věří v to, že se jeho svěřenci v soutěži udrží. „Tohle byla klíčová výhra,“ mínil.

Ještě nedávno spadal do „pole“ ohrožených i David servis České Budějovice, ten ale díky dvěma výhrám právě nad Orlovou nebezpečné pásmo opustil a zůstali v něm pouze Orli, Pelhřimov a částečně i Tábor.

Dá se předpokládat, že boj o to, kdo bude mít na konci sezony na sedmých místech svých tabulek více bodů, se zúží na Orlovou a Pelhřimov.

Ten do Slezska dorazil v hodně okleštěné sestavě. Na soupisce měl jen čtrnáct hráčů včetně dvou gólmanů, takže ani ne tři pětky! Zato Orlová, kterou trápí marodka, neponechala nic náhodě a získala na střídavé starty posily z Frýdku-Místku a Havířova. Na výkonu to bylo znát. „Když máte celý útok z Chance ligy, je to vidět,“ poukázal Stránský na prvoligové posily. „Ale i když jich bylo málo, tak jsme k tomu přistupovali s pokorou,“ doplnil vzápětí.

Jenže Orli byli od začátku lepší, v první třetině dali dvě branky a dostali na své hokejky klid. Svůj náskok pak postupně navyšovali a po druhé siréně vedli už 4:0. „Musím kluky pochválit, že hráli velmi zodpovědně,“ potěšilo Stránského.

V závěrečném dějství už Orlová hrála naprosto uvolněně a předváděla hokej, který domácí fanoušky bavil. Pět minut před koncem se prosadil Flok, jenž skóre upravil na konečných 10:0. „Výsledek je krásný. A hra taky nebyla vůbec špatná,“ uzavřel Stránský, jehož svěřenci ve středu doma přivítají Hodonín. To už bude asi úplně jiný zápas.

HC Orlová – Lední medvědi Pelhřimov 10:0 (2:0, 2:0, 6:0)

Branky a nahrávky: 7. Kovařík, 18. Šmíd (Ballner), 21. Ballner (Šmíd), 29. Konečný, 46. Tomis (Cihlář, Flok), 47. Achmeťjanov (Šendera, Štěpánek), 49. Ballner (Achmeťjanov, Šendera), 50. Cihlář (Tomis, Flok), 54. Šmíd (Štěpánek, Šendera), 55. Flok (Tomis, Mrowiec). Rozhodčí: Škrobák – Vengřín, Hranoš. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 182.

Orlová: Svoboda – Janiczek, Tomis, Štěpánek, Šendera, Spálovský, Mrowiec, Kropka – Ballner, Achmeťjanov, Šmíd – Hovsepjan, Kovařík, Klíma – Flok, Macuh, Cihlář – Smrčka, Konečný, Pacoň. Trenér: Stránský.