Jenže na základní část tohoto ročníku nebudou vzpomínat zrovna v dobrém. Příliš se jim nevedlo, o čemž svědčí umístění až na osmém místě. Na něco takového nebývali fanoušci ve městě zvyklí.

„Druhou sezonu za sebou jsme skládali úplně nový tým. Loni pro druhou ligu a letos pro krajský přebor. Pár hráčů sice zůstalo, ale kostra se tvořila nová,“ vysvětluje Petr Tomis, který v průběhu sezony na trenérské lavičce nahradil Daniela Marosze.

„Vrátili se nám hráči, kteří tady působili v minulosti. Někteří z nich nějakou dobu nehráli a potřebovali čas, než se rozehráli. Ze začátku byla vidět velká nesehranost, kluci se hledali a trvalo, než si to sedlo. Takže i podle toho základní část vypadala,“ objasňuje dále.

Orlová v sezoně dokonce zažila osmizápasovou sérii bez vítězství, v závěru základní části však zvládla porazit třeba Bohumín či Český Těšín. „S každým zápasem bylo vidět, že jsme se zlepšovali. Dokonalé to ještě není, ale udělali jsme velký posun,“ chválil své svěřence Tomis, který si v úvodu sezony připsal i tři starty coby hráč.

Orli už nějakou dobu dopředu věděli, že v play off půjdou na suverénní Studénku. „Mají tým delší dobu pohromadě a s tím je spojena i jejich velká sehranost a také zažité automatizmy. Takže proti nám stojí silný tým a určitě nejsme favorité, můžeme jenom překvapit,“ řek Tomis před úvodem série, která začala v sobotu ve Studénce.

Domácí v úvodním klání potvrdili roli favorita a vyhráli 3:1, Orli však dlouho a statečně vzdorovali. „O naší aktivitě svědčí i 49 střel. Přesně jsme plnili to, co jsme si řekli a soupeř s námi měl velké problémy,“ řekl po prvním čtvrtfinálovém duelu Tomis, jehož svěřenci inkasovali gól už v první minutě.

„A třetí gól, který jsme dostali při naší power play, padl tak, že se soupeři záhadně odrazil puk od rozhodčího přímo před prázdnou bránu. Bohužel i tohle patří k hokeji, dneska nám to však ukázalo, že můžeme vyhrát. Na středu budeme připraveni a vrátíme sérii do Studénky,“ slibuje orlovským fanouškům před domácím duelem Tomis.

VÝSLEDKY ORLOVÉ

Orlová – Rožnov p. R. 5:2, Orlová – Nový Jičín B 3:6, Orlová – Krnov 1:2, Karviná – Orlová 5:4 p, Orlová – Studénka 2:4, Horní Benešov – Orlová 5:4 p, Orlová – Český Těšín 3:2, Frýdek-Místek B – Orlová 7:4, Orlová – Bohumín 2:1, Rožnov p. R. – Orlová 4:3