V sobotu hráli Orli v Pelhřimově, kam odjeli s cílem bojovat. Nepředvedli však vůbec dobrý výkon a domů se vrátili s prázdnou. Proti Opavě se pokusili o totéž a tentokrát už jim to vyšlo.

„Kluci byli jako vyměnění. Přistoupili k utkání úplně jinak než posledně,“ chválil své svěřence orlovský trenér Darek Stránský.

Orlová se mohla spolehnout na produktivní útočnou formaci z Frýdku-Místku, které velel Kuťák. Právě on už po jednadvaceti sekundách hry otevřel skóre a v průběhu zápasu přidal ještě další gól a nahrávku. „Kluci z Frýdku hráli parádně. V sobotu proti Písku nám ale asi budou chybět,“ lituje Stránský.

Důležitý moment nastal ve druhé třetině. Hovsepjan dal totiž v 26. minutě na 2:0, jenže Slezan bleskově snížil. Domácí se ale nepoložili a dvěma brankami v rozmezí pár sekund získali klíčový třígólový náskok. „Zůstali jsme u naší hry. Kluci nezačali bláznit, hráli zodpovědně a kontaktní gól je vůbec nepoznamenal,“ potěšilo kouče Orlů.

V závěrečné třetině dával Kysučan na 5:1 a v úplném závěru Opava už jen kosmeticky snížila. „Dnes to byl náš nejlepší výkon sezony,“ říkal spokojený Stránský.

HC Orlová – Slezan Opava 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kuťák (Šendera, Kaukič), 26. Hovsepyan (Kuťák), 31. Kuťák (Flok), 31. Ballner (Kysučan), 54. Kysučan (Ballner) – 27. Rousek (Pělucha), 59. Krejčí (Malina). Rozhodčí: Markovský – Rychlý, Bartek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 178.

Orlová: Ovčaří – Tomis, Janiczek, Amirov, Spálovský, Šendera, Štěpánek, Kropka – Kuťák, Flok, Kaukič – Ballner, Smrčka, Blaško – Šmíd, Kovařík, Brodek – Achmeťjanov, Hovsepjan, Kysučan. Trenér: Stránský.