Už je to skoro měsíc, co Orlová vyhrála naposledy. Trenér Darek Stránský točí sestavou, ale málo platné.

Na ledě Tatry sice Orli první třetinu drželi krok, nakonec ale prohráli 3:7 a zůstali přikováni ke dnu tabulky.

O víkendu je čekají dva domácí zápasy – nejprve v sobotu Tábor a v neděli dohrávka proti českobudějovickému David servisu. Právě to jsou dva týmy, které se společně s Pelhřimovem pohybují na dně skupiny Jih. Horší z týmů na posledních místech půjde do baráže.

„Do těch zápasů půjdeme s tím, že si je chceme otestovat. Každá výhra nám může psychicky pomoct,“ říká kouč Orlů Darek Stránský.

Orlovou trápí marodka, dalším hráčům skončilo hostování, a tak má Stránský nyní k dispozici jen 15 hokejistů do pole. „A pokud se nám nikdo neuzdraví, tak už to jiné nebude,“ hlásí smířeně.

Přesto Orli v Kopřivnici odehráli dobrou první třetinu, kterou dokonce vyhráli 3:2. „Soupeř měl hodně šancí, nás však držel výborný gólman a my jsme byli produktivní z protiútoků,“ komentoval Stránský první periodu.

Po návratu z kabin se ale ukázala reálná síla obou týmů, domácí rychle srovnali a postupně si vypracovali dvougólový náskok. Ve třetí třetině Tatra přidala ještě dva góly a bylo vymalováno. „Oproti minulému utkání musím vypíchnout bojovnost a nasazení, to bylo úplně jiné než ve Žďáru,“ hledal alespoň nějaká pozitiva Stránský. To však Orlové nestačilo a s Kopřivnicí letos i potřetí padla.

Tatra Kopřivnice – HC Orlová 7:3 (2:3, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Gola (Sluštík), 14. J. Mach (Tomášek), 22. Kofroň (M. Mach), 33. Červenka (Sluštík), 38. Zuzaník (M. Mach, Suchý), 50. Tomášek (J. Mach, Havránek), 54. Kofroň (Krutil) – 5. Brodek (Smrčka, Tomis), 16. Achmeťjanov (Šmíd, Ballner), 20. Tvrdík (Brodek). Rozhodčí: Čunočka – Zedník, Komínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 350.

Orlová: Ovčaří – Štěpánek, Šendera, Janiczek, Tomis, Szturc, Spálovský – Ballner, Achmeťjanov, Šmíd – Brodek, Smrčka, Kovařík – Tvrdík, Klíma, Kropka. Trenér: Stránský.