Orli se s ročníkem chtěli rozloučit s bodovým ziskem a do zápasu s Tatrou vstoupili aktivně. Byli to však hosté, kdo se v první třetině dostal do vedení. „Rozhodně jsme však v první třetině nebyli horším týmem,“ řekl po zápase kouč domácích Darek Stránský.

Rozhodující chvíle pro vývoj celého zápasu přišly v první polovině druhé třetiny. Nejprve Kopřivnice potrestala početní výhodu. „Řekli jsme si, že se musíme vyvarovat oslabení, ale stal se pravý opak,“ mrzelo Stránského. Orli rázem začali kupit chyby a to se jim vymstilo. Během tří minut totiž dostali další dvě branky a Tatra se dostala do čtyřgólového trháku.

Orlovští hokejisté (v bílém) se loučili se sezonou porážkou.

Kdekdo si mohl myslet, že je rozhodnuto, a že to domácí už zabalí. Zápas se však proměnil v drama. Nejprve snížil Kysučan, v závěru třetiny se trefil Dang a krátce po začátku třetí části upravil na rozdíl jediného gólu Macuh. „Jsem rád, že jsme to nevzdali a že jsme bojovali až do konce,“ uznal Stránský.

Domácí se tlačili do šancí, zkusili i hru bez brankáře, ovšem ani v power play na vyrovnání nedosáhli. S druholigovou sezonou se tak sice loučí porážkou, ale se ctí. V tabulce východní skupiny sice skončili poslední, ale ve společné tabulce skupin Východ a Jih byli dvanáctí, před Táborem a Pelhřimovem. Předsezonní cíl vyhnout se baráži tak splnili. Do té míří Pelhřimov.

HC Orlová – HC Kopřivnice 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Kysučan (Cihlář), 40. Dang (Klíma, Smrčka), 42. Macuh (Amirov) – 9. Mach J. (Ficek, Kofroň), 26. Hrubý (Imrich, Korec), 27. Puškár (Pěnčík), 29. Mach J. (Suchý, Stříž). Rozhodčí: Dufka – Konvička, Zedník. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 326.

Orlová: Svoboda – Mrowiec, Šendera, Janiczek, Tomis, Amirov, Štěpánek, Szturc, Spálovský – Hovsepjan, Martin Potočný, Achmeťjanov – Cihlář, Macuh, Kysučan – Smrčka, Dang, Pacoň – Kovařík, Klíma, Tvrdík. Trenér: Stránský.