Draci loni postoupili až do finále soutěže a do Orlové si přijeli pro tři body. Do zápasu vstoupili aktivněji a v 8. minutě vedli už 2:0. Následně dal sice premiérový gól Orlové v soutěži Sladkovský, Šumperk ale rychle odpověděl a do kabin šel s dvougólovým vedením.

V úvodu se na domácích projevila nervozita a nezkušenost, ve druhé třetině se ale dostali do hry. „Pro většinu týmu to byl první zápas v této soutěži a začátek podle toho vypadal. Od druhé třetiny jsme se ale zvedli a uklidnili jsme hru,“ řekl trenér Orlové Darek Stránský.

Začátek prostřední části patřil znovu hostům. Draci sice ještě nevyužili dvojnásobnou početní převahu, z další přesilovky ale udeřili a šli do třígólového trháku. Mladý domácí tým však bojoval dál a čím dál častěji hrozil před hostujícím gólmanem Kristínem. „Měli jsme dobrý pohyb a zdramatizovali jsme to,“ potěšila zlepšená hra trenéra Stránského. Šmíd s Peslarem se sice ještě neprosadili, dvanáct minut před koncem ale skóroval po krásné akci Klíma. Orli byli rázem zpátky ve hře, byli aktivnější a dostali možnost přesilové hry. Jenže ty Orlové v úvodním zápase vůbec nešly. „Bude to běh na dlouhou trať, chyběly tam prvky, které jsme nacvičovali,“ poukázal trenér domácích.

Na rozdíl jediného gólu mohl snížit Sladkovský, jeho pokus ale skončil na tyči a pět minut před koncem definitivně rozhodl Romančík, který potrestal hrubku domácí obrany. „Škoda té chyby. Mohli jsme zkusit power play a tam to ještě zdramatizovat,“ mrzelo Stránského, který byl i přes úvodní porážku s výkonem vcelku spokojen. „Nechci, aby to znělo alibisticky, ale na to, to, že to byl první zápas tak mladého týmu, tak jsem v tom viděl prvky, na které můžeme navazovat,“ věří Stránský. Další zápas sehraje Orlová v sobotu v Hodoníně.

HC Orlová – Draci Šumperk 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Sladkovský (Brodek, Mrowiec), 49. Klíma (Moravčík, Hladil) – 4. Pokorný, 8. Plášek (Romančík, Vachutka), 19. Vorobjev (Králík, Gewiese), 27. Řezáč (Sedlák, Plášek), 56. Romančík (Vachutka, Plášek). Rozhodčí: Cabák - Vengřín, Bartoň. Vyloučení: 5:5 Využití: 0:2. Diváci: 298.

Orlová: Kubáň – Kropka, Janiczek, Šendera, Ferleťják, Štěpánek, Mrowiec – Ballner, Smrčka, Brodek – Sladkovský, Hladil, Šmíd – Moravčík, Tvrdík, Kovařík – Dang, Matějíček, Klíma. Trenér: Stránský.

Petr Sobol