Sezona v podání Orlové se vyvíjela všelijak. Do jejího konce zbývají ještě tři zápasy, Orli ale už teď slaví záchranu. Po výhře v Opavě totiž utekli poslednímu Pelhřimovu na nedostižných jedenáct bodů. Do baráže tak padá Pelhřimov.

„Už před dneškem jsme na ně měli osm bodů a věřili jsme, že to uhrajeme. Ale je to úleva, sezony byla těžká a jsem rád, že se nám to povedlo,“ přiznal kouč Orlové Darek Stránský.

Hosté do zápasu vstoupili lépe a už ve čtvrté minutě je poslal do vedení Pacoň. Pár vteřin po začátku druhé třetiny zvýšil Macuh, pro kterého gólovou pozici připravil Cihlář, jenž krátce na to dával na 3:0 a vyhnal Daňa z opavské brány.

Orlům tak znovu pomohly posily, které přišly na střídavé starty z prvoligového Havířova. „Na ledě jsou vždy vidět a pravidelně bodují. Dnes potvrdili své výborné výkony,“ pochválil je Stránský.

Na lavičce Orlové bylo ještě veseleji, když v 27. minutě rozvlnil opavskou síť Ballner. „Kluci dnes bojovali, chtěli to urvat a mít klid,“ těšilo Stránského. Orlům pomohlo, že od začátku zápasu hráli na čtyři formace, hráči předvedli obětavý výkon a dvě třetiny určovali tempo hry.

Ve třetí části Opava snížila, v 59. minutě se dokonce dostala na dostřel dvou branek a navíc hrála přesilovku. Slezan odvolal gólmana a zkusil hru šest na čtyři, podruhé v zápase se však prosadil slovinský útočník Macuh, jenž definitivně ztvrdil orlovskou záchranu. Opava naopak definitivně přišla o šanci zahrát si play off.

„V závěru to byly nervy, ale věřil jsem, že už to uhájíme. Za ty dvě třetiny si to kluci zasloužili,“ uzavřel Stránský.

Slezan Opava – HC Orlová 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 49. Šindelář (Spratek, Jaroš), 59. Černý (Jánošík, Malina) – 4. Pacoň (Mrowiec), 21. Macuh (Cihlář, Hovsepjan), 25. Cihlář, 27. Ballner (Tomis), 60. Macuh (Tomis). Rozhodčí: Vaněk – Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 350.

Orlová: Svoboda – Mrowiec, Šendera, Janiczek, Tomis, Amirov, Spálovský, Szturc, Kropka – Achmeťjanov, Ballner, Šmíd – Hovsepjan, Cihlář, Macuh – Brodek, Smrčka, Kovařík – Pacoň, Martin Potočný, Kysučan. Trenér: Stránský.