Pelhřimov totiž v sobotu doma nestačil na Hodonín, zatímco Orli podruhé v sezoně porazili Písek. Do konce základní části schází pět kol. „Je to pořád dost, musíme bojovat až do konce,“ nabádá kouč Orlové Darek Stránský své svěřence, aby neusínali na vavřínech.

V Písku se hrál dlouho vyrovnaný hokej se spoustou šancí na obou stranách. První velkou příležitost zápasu měli hosté, kteří se také zásluhou Hovsepjana dostali v první třetině do vedení.

Domácí sice v průběhu druhé třetiny srovnali, Orlové však bleskově vrátil vedení Janiczek. „V prostření třetině nás tlačili, kluci ale převedli houževnatý výkon a opravdu bojovali,“ pochválil své svěřence Stránský.

Orli dlouho drželi jednogólové vedení, jenže Písku se necelé tři minuty před koncem třetí části povedlo srovnat. „Říkali jsme si, že nesmíme chybovat. Jenže jsme chybu udělali a domácí to potrestali,“ věděl Stránský.

Orlová už v sezoně zažila spoustu zápasů, které měla nadějně rozehrané, aby je pak během pár minut zbytečně ztratila. To se teď ale nestalo. „Bylo vidět, že to kluci nevzdávají, nepoložili se a vrátilo se jim to,“ vyzdvihl kouč hostů.

Pár sekund po gólu Písku totiž Orlové vrátil vedení ruský útočník Achmeťjanov a pak trefou do prázdné brány uzavřel na konečných 4:2 pro hosty Ballner. Orli tak mají záchranu na dosah.

IHC Písek – HC Orlová 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 28. Novák (Šuhaj), 58. Hučko – 12. Hovsepjan (Cihlář, Macuh), 28. Janiczek (Hovsepjan, Cihlář), 58. Achmeťjanov (Ballner, Šmíd), 60. Ballner (Achmeťjanov, Amirov). Rozhodčí: Jílek – Zimmermann, Sedláček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 350.

Orlová: Svoboda – Janiczek, Tomis, Štěpánek, Amirov, Kropka, Szturc – Ballner, Achmeťjanov, Šmíd – Hovsepjan, Kovařík, Klíma – Smrčka, Macuh, Cihlář – Brodek, Pacoň. Trenér: Stránský.