V týdnu před utkáním došlo v kádru ke změnám, když nejproduktivnější hráč týmu Lukáš Sladkovský zamířil do Tábora, aby to měl blíž domů do Prahy. „Nedělali jsme mu problémy. Chtěl hrát blízko bydliště a dostal velmi dobrou nabídku,“ uvedl prezident orlovského klubu Daniel Marosz.

Kádr trenéra Darka Stránského opustili také Cypas a Rubner z Poruby, na střídavé starty z Vítkovic naopak přišli Matěj Kučera a Ján Blaško.

Orlová vstupovala do druholigové soutěže po letech a s velkým otazníkem. Soutěž se proměnila, nikdo pořádně nevěděl, co od toho čekat. „Zvlášť, když to ještě promíchali s jihočeskými a horáckými kluby. Teď už se ale kluci zvedají. Sebedůvěra šla nahoru, je vidět, že když se důsledně drží taktických pokynů trenéra, jde to,“ míní Marosz.

Lukáš Sladkovský (vpravo) bude Orlové scházet. Už v týmu totiž není.Zdroj: Martin Schwarz

Orlovským se většinou stávalo, že když prohrávali rychle 0:2, začali zmatkovat. „Pak na taktiku zapomněli, začali bláznit a lítat po ledě, jak se jim zachtělo, vymýšlet blbosti. Z toho pak plynuly debakly, které na nás nevrhají dobré světlo. Důležité je nepanikařit, dál se držet stanovené taktiky. V takovém případě můžeme pak i brankovou ztrátu dohnat, nebo přinejhorším skončí zápas nějakou normální prohrou 1:4 a ne debaklem 1:10. Tohle musíme ještě vypilovat,“ upozorňuje Marosz.

Proti Písku se naštěstí pro Orly nic takového nedělo. Hokejisté dobře bruslili, hráli organizovaně a konečně začali střílet branky. Proti Opavě se trefili pětkrát, v sobotu do sítě Písku dokonce šestkrát. „Už to nějak vypadá, kluci si ověřili, že se dá hrát s každým,“ uznává Marosz.

Doposud se hra orlovského týmu zvedala se startem frýdecko-místecké lajny Kuťák – Flok – Kaukič, která úroveň hry posouvala dopředu a „nakazila“ zbytek týmu zdravým elánem. „Vždy, když u nás byli, šli nahoru i ostatní, protože viděli, že to jde. Tentokrát jsme je k dispozici neměli, ale ta energie z předešlého utkání proti Opavě už v kabině zůstala,“ pochvaloval si Marosz.

Skvěle také zachytal mladý gólman Jakub Ovčaří z Karviné, jehož otec býval rovněž brankářem. Dvojku mu nyní dělá mladý Ivo Křehlík z juniorky. „Kuba má zatím stoprocentní bilanci. Doposud byl dvojka, ale proti Opavě chytal od začátku, vyhráli jsme, teď s Pískem tam šel taky od startu a zase jsme vyhráli. Doufám, že to bude pokračovat,“ zasmál se Daniel Marosz.

HC Orlová – IHC Písek 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Achmeťjanov (Kysučan), 13. Blaško (Amirov), 26. Kovařík (Kropka), 29. Štěpánek, 34. Ballner (Kysučan, Janiczek), 44. Achmeťjanov (Ballner, Kropka) – 3. Hučko (Parýzek), 14. Sýbek (Parýzek), 52. Polata (Koupal), 57. Hučko (Parýzek). Rozhodčí: Kašík – Vašíček, Hendrich. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 350.

Orlová: Ovčaří – Šendera, Štěpánek, Amirov, Spálovský, Tomis, Janiczek, Kropka – Kysučan, Achmeťjanov, Ballner – Hovsepjan, Smrčka, Brodek – Šmíd, Kovařík, Blaško – Szturc, Klíma, Kučera. Trenér: Stránský.