Orli v sobotu dostali osm branek na ledě Havlíčkova Brodu a doma tento výprask chtěli odčinit. To se jim málem povedlo, ve druhé třetině totiž nejprve Hovsepjan udeřil ve vlastním oslabení, vzápětí využil Brodek i přesilovou hru a Orlová rázem vedla 2:0.

Domácí byli na koni a v té chvíli zranitelnému soupeři mohli přidat i další zásah. Žádnou ze svých šancí už ale nedotáhli do zdárného konce, což se ukázalo jako klíčové. „Kdybychom vedli o tři góly, tak by asi bylo rozhodnuto,“ uvědomoval si trenér domácích Darek Stránský.

Ve třetí třetině totiž hostující Bobři hráli jako vyměnění a po pár minutách bylo srovnáno. „Zabrali a přehrávali nás,“ věděl Stránský, jehož svěřenci začali zmatkovat a báli se o výsledek. Orlová nicméně tlak Valachů přečkala, následně nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

Ani jeden z pěti domácích střelců neuspěl, naopak ve druhé sérii se prosadil hostující Vaněk a druhý bod putoval do Valašského Meziříčí. „Zápas, který jsme měli takto rozehraný, bychom si už měli pohlídat,“ mrzelo Stránského. „Na druhou stranu musíme být pokorní. Proti takovému soupeři je každý bod dobrý,“ dodal smířeně.

HC Orlová – Bobři Valašské Meziříčí 2:3 sn (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Hovsepjan (Amirov), 28. Brodek (Amirov, Hovsepjan) – 43. Raška (Dalajka), 45. Dalajka (Žák), rozh. náj. Vaněk. Rozhodčí: Held – Šimčík, Zedník. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 321.

Orlová: Ovčaří – Štěpánek, Šendera, Janiczek, Tomis, Kropka, Amirov, Spálovský, Szturc – Kysučan, Achmeťjanov, Ballner – Smrčka, Blaško, Šmíd – Kovařík, Klíma, Tvrdík – Brodek, Dang, Hovsepjan. Trenér: Stránský.