VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak to bude s orlovským hokejem dál?

ORLOVÁ - V úterý se konala mimořádná valná hromada hokejového klubu HC Orlová. Důvodem bylo jeho špatné hospodaření v minulých letech.

21.6.2007
SDÍLEJ:

Orlovští orli. Ilustrační foto.Foto: Ivo Dudek

Finanční situace klubu je v současné chvíli velice slabá. Jak jsme již informovali (v sobotu 9. 6.), klub se potácí v dluzích. V úterý členové výboru HC Orlová po detailnější analýze finanční situace zjistili, že klub dluží různým subjektům částku ve výši 2 miliony 350 tisíc korun. „Jedná se o dřívější pohledávky, některé jsou staré dokonce deset let. Dluží se bývalým trenérům, za dopravu, finančnímu úřadu, za sociální a zdravotní pojištění a v neposlední řadě i firmám, které se podílely na výstavbě VIP salonku v objektu zimního stadionu,“ informoval nový předseda HC Orlová Vítězslav Víteček, jenž je do konce června stále ještě smluvně vázán coby manažer v prvoligovém HC Havířov. Orlovská hokejová legenda Vítězslav Víteček nyní vykonává zároveň i funkci manažera, ovšem zřejmě jen málokdo mu závidí jeho současnou situaci. „Opravdu si nedokážu představit, jak bychom za dva měsíce rychle sehnali více než dva miliony korun, nutných k bezproblémovému fungování klubu v další sezoně,“ smutnil Víteček. Podle něj stojí za současným problémem špatné hospodaření bývalého vedení klubu, ovšem konkrétní nebyl. Bývalý prezident HC Orlová

Vladimír Farana už se ale před týdnem nechal slyšet, že dluhy v Orlové nejsou ničím novým. „My jsme také od bývalého vedení klubu převzali finanční pohledávky,“ pokrčil rameny. On, ani manažer Bochenský a ani trenér Vavrečka už momentáně v klubu nejsou, orlovský hokej tak čeká pro příští sezonu další úkol: sehnat do nejvíce sledovaných funkcí kvalitní pracovníky. Víteček je zatím na nejdůležitější práci v klubu sám. Zásadní otázka, kterou si kladou orlovští hokejoví fanoušci, a to jestli se bude II. liga ve městě hrát i příští sezonu, zatím tedy nebyla zodpovězena, „Ani nemůže. Momentálně se potýkáme s problémem udržení chodu hokejového klubu.

Ten nepředstavuje pouze A-mužstvo, ale hlavně mládežnické týmy,“ upozornil Víteček. V těžké chvíli se ke klubu neotočilo zády město Orlová. Na vymazání dluhu poslalo hokejistům 1 milion 750 tisíc korun, což je část peněz z dlouhodobě smluvně navázané spolupráce. HC Orlová tento krok pomůže, ovšem jen prozatím. „My můžeme jen poděkovat městu, že nás nenechalo na holičkách. Celkový problém tím ale zdaleka vyřešen není. Pořád dlužíme a navíc musíme sehnat rozpočet na další druholigovou sezonu. Bez toho těžko můžeme normálně fungovat,“ míní Víteček. Příští týden, konkrétně ve středu, se koná městské zastupitelstvo, na kterém se ožehavá otázka ohledně dalšího fungování klubu bude dále řešit. „My budeme apelovat na město, aby nám pomohlo dalšími dotacemi. Je smutné, že jediným, kdo nám vlastně pomáhá, je právě město Orlová, a my po něm přesto musíme žádat další peníze. Jiné východisko než opětovnou pomoc města však nevidím,“ dodal nový prezident HC Orlová.

Starosta Orlové Jiří Michalík je momentálně ve Švýcarsku, přesto se odtamtud k této problematice ochotně vyjádřil. „Nemám detailnější informace o tom, jestli už klub od nás dostal splátku na pokrytí dluhu. Jsem totiž teď v zahraničí, ale vím, že tento návrh existoval. My jsme považovali za důležité podat klubu v úvodní fázi pomocnou ruku, neboť hokej je v Orlové fenoménem. Vyřešili jsme to urychlením platby z dotace, které od města klub pravidelně dostává. Ovšem jestli si někdo myslí, že město bude automaticky likvidovat dluhy hokejového klubu, je na omylu,“ zdvihl varovně prst. Částka, kterou klub dluží, totiž není podle starosty Michalíka zanedbatelná. „Určitě to nefunguje tak, že jakmile si nějaký sportovní subjekt, v tomto případě hokejový klub, nadělá dluhy, my je budeme automaticky splácet. Město žádné pohledávky nemá, ty má HC Orlová a především on musí situaci řešit. Dali jsme klubu za úkol vypracovat několik variant jeho dalšího fungování a hlavně snížení ekonomických nákladů. Peníze klubu pošleme až na základě této analýzy, kterou se bude městské zastupitelstvo v nejbližší době zabývat,“ zachoval se logicky Jiří Michalík. Současného starostu Michalíka spíše zaráží, že informace o zadlužení hokejového klubu prosákly na povrch až nyní. „Za vedení pana Farany snad v klubu ani nějaké kontroly neprobíhaly, jinak by se zjistilo, že klub je zadlužen,“ myslí si Michalík, který toto považuje za velkou chybu.

Bývalý prezident HC Orlová a zároveň i starosta města Vladimír Farana ovšem tvrdí, že pan Michalík nebyl zřejmě informován. „Kontroly hospodaření klubu probíhaly a o dluzích v hokeji se vědělo. My jsme neměli důvod něco zatajovat. Město si kontrolovalo čerpání dotace a pokaždé konstatovalo, že je vše v souladu s pravidly. Velice mě mrzí, že se to nyní ventiluje tímto způsobem a za vším se hledá viník, kterým mám být já. Znovu ale opakuji, že jsme měli vždy řádné hospodaření, každý rok jsme prováděli audit a předkládali městu faktury. Město určitě informováno o tomto problému bylo,“ konstatoval bývalý šéf hokeje Farana. Ten se v klubu pohyboval více než deset let, z toho osm byl jeho předsedou. „Za chybu považuji tu nešťastnou výstavbu VIP salonku, na kterou jsme měli nasmlouvané sponzory, ale ti bohužel nedodrželi to, k čemu se zavázali. Alespoň prozatím. Já určitě budu osobně usilovat o to, aby se to dořešilo, protože nechci, aby s mým jménem byly nějak spojovány dluhy, týkající se tohoto projektu. Ostatně – VIP salonek by neměl být chápan jako pouze hokejová záležitost, to jsou prostory, sloužící k reprezentaci města a všem subjektům, které se ve sportovním areálu nacházejí, jsou k dispozici,“ upozornil Farana.

21.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 35 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního automobilu v zahraniční dopravě (TIR). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 48000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK,návraty z jednotlivých jízd, kompletně vybavené nové vozy s vysokou kabinou, jízdy bez čekání. Seriózní jednání. Perspektiva dlouhodobého zaměstnání. , , KONTAKT:předem telefonicky dohodnout schůzku. Pracoviště: Jan hefner, Šunychelská, č.p. 1196, 735 81 Bohumín 1. Informace: Jaromír Holáň, +420 606 794 163.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 22 000 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecné sestry s osvědčením. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: samostatná sestra na gastroenterologii;, gastroenterologická nástavba (možno dodělat);. Pracoviště: Asclepiades - interna a gastroenterologie s.r.o. - sídlo i ordinace, Dlouhá třída, č.p. 1134, 736 01 Havířov 1. Informace: Jiří Spilka, +420 596 412 168,737 909 949.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Koordinátor evropských fondů. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: spolehlivost, samostatnost, práce v kolektivu, komunikativní dovednosti, proaktivní přístup, zodpovědný, , Hlavní náplní práce je koordinace a realizace aktivit v rámci programu Erasmus, komunikace s klienty, školami, žáky a jinými institucemi, příprava dokumentů, kontrola realizace., , Způsob kontaktu: telefonicky nebo emailem.. Pracoviště: Agamos s.r.o. - sídlo, Zelená, č.p. 1387, 735 35 Horní Suchá. Informace: Lucie Orszulíková, +420 773 379 839.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 20 000 Kč

Svářeči svářeči-zámečníci. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Provádí a zodpovídá za přípravu materiálu pro svařování při montážích plynovodů, zodpovídá za dodržování technologického postupu, potrubí DN 25 - DN 700. Praxe ve svařování potrubí výhodou. Svářečský průkaz typu 111, 141, 135, 136 výhodou., Způsob kontaktu: úterý a čtvrtek od 6.00 hod. do 7.30 hod. na adrese firmy p. Macurová. Pracoviště: Gascontrol, společnost s r.o. - sídlo, Nový Svět, č.p. 1407, 735 64 Havířov 4. Informace: Denisa Macurová, +420 721 854 255.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Karviné zahrála v sobotu večer velkolepý koncert kapela Kryštof
54

Drodzy przyjaciele, pozdravil Krajčo karvinské fanoušky polsky

Fotbalisté Dětmarovic na závěr prohráli.

Vítězové prohráli. Dětmarovice převzaly pohár

Prodá se zámek v Chotěbuzi. Zn. spěchá

Po letech chátrání zůstaly z téměř osm set let starého chotěbuzského zámku prakticky jen obvodové zdi. Obec do údržby místa každoročně vkládá desítky tisíc korun, výraznější investici si však s ohledem k napjatému rozpočtu nemůže dovolit. Proto se rozhodla na rekonstrukci stavby najít soukromého investora. Za poslední roky už poněkolikáté.  

Orlovské Pyrrhovo vítězství

Orlová – Fotbalisté Orlové se rozloučili se sezonou výhrou nad silným Hájem, avšak k opuštění sestupových pozic jim to nestačilo.

Záchranáři jsou v pohotovosti. Přibývají i smrtelné pády z výšek

Záchranáři v Moravskoslezském kraji v uplynulém týdnu vyráželi až nezvykle často k úrazům způsobenými pády z výšek. Jen od soboty 9. června do soboty 16. června byli přivoláni hned ke 14 takových případům.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Havířov v květech v korzu vedl Masaryk a ukončili ho Nazareth

VIDEO/ V centru Havířova se vsobotu konala tradiční slavnost Havířov v květech. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT