HC Uničov – HC Orlová 2:5 (1:5, 0:0, 1:0)

Trenér Stanislav Sztefek řešil před utkáním opět sestavu svého celku. „Do ní nám promlouvají nemoci či pracovní důvody hráčů, takže jsem musel opět pozpřeházet útočné formace,“ vysvětloval orlovský kouč důvody změn v jednotlivých pětkách. Není to tedy tak, že by stále hledal optimální sestavu? „Ne, ne, tu už mám delší dobu v hlavě, jenom prostě hrají ti, co jsou pro daný zápas k dispozici,“ dodal Sztefek. Jeho tým začal v Uničově parádně. Vyhrál třetinu 5:1 a rozhodl o zisku tří bodů. Bleskový nástup hostů podtrhl brankou ve 2. minutě Kotásek.

V 8. minutě se Fuks trefil v přesilové hře a po něm se zapsali do střelecké listiny během třiceti sekund Studený a znovu Kotásek. Každý dal gól jinému gólmanovi. „Bruslařsky se jednalo o celkem vyrovnané utkání, domácí se nevzdávali ani za rozhodnutého stavu, což bylo sympatické. Chlapci ale udrželi soupeře na uzdě, branku na 2:5 jsme dostali až pár vteřin před koncem,“ hodnotil orlovský trenér. Spokojen byl se střeleckou produktivitou, která proti Blansku nebyla optimální.

„Hráče neustále nabádáme, aby se tlačili před bránu a všeobecně více stříleli. Uničov jsme přehráli lepším pohybem, kombinacemi a samozřejmě častější střelbou. Dali jsme důležité góly, což byl třeba případ i našeho zápasu ve Valašském Meziříčí. Tam je dal ovšem soupeř,“ připomněl vysokou porážku. Orlová se nyní připravuje na těžký dvojblok. V neděli přivítá brněnskou Techniku, jednoho z vážných adeptů na postup do I. ligy, a poté jede ve středu k derby do Karviné. Po osmi letech se v prestižním klání postaví proti sobě karvinský a orlovský hokejový tým.

Branky a nahrávky: 2. Kotásek (Kraft) – 0:1, 8. Fuks (Tluszczik) – 0:2, 10. Studený (Galgonek) – 0:3, 10. Kotásek (Tluszczik) – 0:4, 14. Handl (Komínek) – 1:4, 16. Kraft (Studený) – 1:5, 60. Fromel (Komínek) – 2:5, vyloučení: 7:5, využití: 1:1. Orlová: Holeš (Dobřanský) – Mintěl, Golab, Tluszczik, Balajka, Bavlšík, Jemelík – Studený, Suchý, Galgonek – Kotásek, Kraft, Fuks – Bindáč, Pavlas, Jaško. Trenér: Stanislav Sztefek.