HC Orlová – Technika Brno 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

„Stále se potýkáme s docela úzkým kádrem, dneska nám třeba chyběli Tomášek a Stránský, kapitán Galgonek hrál se sebezapřením,“ informoval trenér mužstva Stanislav Sztefek. I přes tyto svízele odehrála Orlová důstojný zápas. Hokejovější Brno poslal do vedení bývalý hráč prvoligové Komety Milan Karlíček, svou mírnou převahu zúročila Technika ve 14. minutě, kdy se zásluhou Sedláčka dostala do dvougólového vedení. Domácí nesložili zbraně a Studený po spolupráci se Suchým vykřesal naději – 1:2.

O výsledku rozhodla hlavně druhá část hry, kterou Orlová prohrála stejným poměrem jako tu první. „Je to tak. Nezvládli jsme důležitou přesilovku pět na tři a místo toho dostali po individuálních chybách dvě laciné branky. Tady se lámal chleba,“ podotkl trenér Sztefek. Zatím je scénář většiny duelů Orlové stejný. Pokud Orlová nevyužije své stoprocentní šance, prohrává. „Stalo se nám to už potřetí,“ připustil Sztefek. Čisté svědomí nemá po neděli ani gólman Michal Holeš, který už pamatuje rozhodně lepší zápasy.

Dvěma gólům brněnské Techniky zabránit určitě mohl. Hosté demonstrovali své výborné bruslení, Orlová hrála ale nesmírně obětavě a stále se držela na dostřel. V nástupu do posledního dějství zatlačila Brňany do obranné třetiny, ale korigující gól přišel příliš pozdě. „Chybělo nám i pověstné štěstíčko, ale bojujeme dál. Ve středu v Karviné to zase bude úplně jiný zápas,“ zakončil Sztefek, jehož celek v zápase proti Brnu prohrál nezvykle vysoký počet vhazování.

Branky a nahrávky: 5. Karlíček (Šebek) – 0:1, 14. Sedláček (Zapletal) – 0:2, 18. Studený (Suchý) – 1:2, 29. Mráz (Sedláček) – 1:3, 35. Jemelík (Balajka, Trubka) – 2:3, 36. Šebek (Žibrita) – 2:4, 58. Bavlšík (Tluszczik, Jaško) – 3:4.

Orlová: Holeš – Mintěl, Golab, Bavlšík, Tluszczik, Balajka, Jemelík, Trubka – Galgonek, Studený, Suchý – Jaško, Kraft, Kotásek – Fuks, Pavlas, Bindač.

Trenér: Stanislav Sztefek.

Další zápas hraje Orlová ve středu v Karviné. Bude to derby po osmi letech.