TJ Šternberk – HC Orlová 7:5 (4:1, 1:2, 2:2)

Jenže za vedením 3:0 je třeba vidět fakt, že sotva se hosté stačili rozkoukat, už hráli v oslabení. Po něm v dalším a po něm ještě v jednom. Rozhodčí je posílal na trestnou lavici jako na běžícím páse. Orlová bojovala, snažila se, měla herně navrch a dokázala snížit, ale pak jí pláchl Kohút a stanovil účet první třetiny na 4:1. I ve druhé části byla Orlová lepší a dokázala se dostat zpět do zápasu. Ve vlastním oslabení (jak jinak) snížila, pak sice dostala nešťastný gól, ale Stránský vykřesal naději gólem na 5:3.

Orli pak během minuty v závěrečné třetině vyrovnali, ale při domácí přesilovce dostali další gól. „Bohužel někdy o výsledku rozhodují hlavně při venkovních zápasech i okolní vlivy, kdy se můžeme snažit jak chceme, ale stejně to nestačí. Když dáte venku pět branek, musí to být minimálně na bod. My ale dostali pět branek z přesilovek, takže kdo jen trochu rozumí hokeji, udělá si obrázek sám,“ poukázal Sztefek nepřímo na rozhodování arbitra Klimeckého.

Bohužel na tuto skutečnost poukazoval už před zahájením sezony Sztefkův karvinský kolega Josef Halouzka, jenž tvrdil, že kvůli rozhodcovským vlivům bude nanejvýš důležité bodovat hlavně doma, jelikož při venkovních zápasech se tým musí připravit kromě protivníka i na přísnější posuzování rozhodčích. „Taky se to projevuje. Kluky to pak psychicky sráží dolů. Bojují nadoraz, ale bohužel,“ krčí rameny Sztefek. Aby nesváděl vinu jen na rozhodčí, upozornil zároveň, že Orlová nadále spaluje obrovské množství svých šancí. „Pořád si jich vypracujeme hodně, ale efektivita je malá. A když už to vypadá, že bychom se mohli chytit, postaví se proti nám vedlejší záležitosti,“ mávl rukou zkušený trenér Orlové. Příznivou zprávou pro orlovské fanoušky je alespoň fakt, že se týmu podařilo posílit o havířovské hráče Giesla s Potočným, kteří mají vyřízený střídavý start.

Branky a nahrávky: 4. Fiala (Klauda) – 1:0, 6. Hradecký (Stříteský) – 2:0, 6. Zima (Mikeš) – 3:0, 7. Kotásek – 3:1, 14. Kohút (Hruška) – 4:1, 24. Grygar – 4:2, 25. Hruška (Zima) – 5:2, 40. Stránský (Grygar) – 5:3, 45. Potočný (Balajka) – 5:4, 46. Kraft – 5:5, 48. Hruška (Hradecký) – 6:5, 50. Fiala (Poledna) – 7:5.

Rozhodčí: Klimecký, vyloučení: 6:9, využití: 5:0, oslabení: 0:1, diváci: 200.

Orlová: Holeš – Mintěl, Golab, Bavlšík, Tluszczik, Balajka, Jemelík – Kraft, Tomášek, Kotásek – Grygar, Stránský, Giesel – Jaško, Potočný, Bindač – Fuks.

Trenér: Stanislav Sztefek.

Další zápas hraje Orlová ve středu s Přerovem.