Orli rozjeli utkání skvěle, když Badžo v přesilové hře potrestal vyloučení Gavlase. Následně ale Opavští zařadili vyšší rychlostní stupeň a hosté začali nestíhat. Vrcholem snahy Slezanu bylo vyrovnání, o které se zasloužil střelou z první Svoboda, kterému puk jako na zlatém podnose předal po přečíslení dva na jednoho Baďura.

Na startu druhé části Černý našel v prostoru mezi kruhy Kociána, ale jeho jedovatá rána těsně minula levou tyčku Ilášovy svatyně. Na druhé straně zase mohl překonat Šafránka Studený, jenže jeho dorážka šla mimo.

Početní výhodu následně využili také Opavští. Měch poslal puk na Galvase a ten zpoza pravého kruhu se štěstím procpal kotouč pod betonem Iláše do sítě. Uběhlo sotva pár minut, když Kocián vybojoval puk pro Měcha a opavský kapitán stihl poslat kotouč pod tělem Iláše do sítě – 3:1.

Hokejisté Orlové to ale nezabalili a po chybě domácích ve středním pásmu šli do přečíslení. Voznica našel před brankou úplně volného Blatoně, který zametl kotouč parádně pod horní tyčku. Šafránek nemohl dělat nic.

Do třetí třetiny nastoupili hosté ve velkém stylu. Brankář Šafránek po jedné ze skrumáží neudržel kotouč, který mu vypadl z výstroje přímo k Blatoňovi, ale obětavý Tichý gólmana zastoupil a puk zastavil. Následně Galgonek zamíchal před Šafránkem s pukem a zdálo se, že jej dostane až do branky, opavský gólman však kotouč udržel před brankovou čarou, proti čemuž vehementně protestoval Pavliš.

V další přesilovce Opavy Galvas vypálil od modré, Iláš puk vyrazil a do útoku se v oslabení podíval Pavliš, Šafránek ale jeho střelecký pokus kryl. Slezan měl k dispozici ještě jednu početní výhodu a tu proměnil. Tichého bombu od modré Iláš vyrazil jen před sebe a Mosler přidal pohodlně čtvrtý gól Opavy. Hosté však v 56. minutě vstřelili ve vlastním oslabení kontaktní gól po úniku Pavliše a vypadalo to na drama. Slezan však zbytek utkání kontroloval a to ještě v superšanci Černý netrefil ideálně puk a sám před Ilášem pálil vedle.

„Hrálo se velmi dobré utkání, diváci viděli pěkný hokej. Podali jsme dobrý výkon, i když jsme po zbytečných chybách inkasovali, kluci vítězství vydřeli. Jsem rád a doufám, že to tak bude pokračovat," řekl po zápase opavský trenér Josef Doboš, který si pochvaloval výbornou produktivitu v přesilovkách: „Je to tím, že konečně začínáme střílet, tlačit se do brány a díky tomu se dokážeme prosazovat v přesilovce."

Naopak na straně Orlové zavládl smutek. „Štve nás, že jsme si neodvezli alespoň bod. S každým hrajeme vyrovnaný zápas, ale vždy prohrajeme o jeden gól. Máme asi i trochu smůly. Zápas rozhodly přesilovky, Opava dala tři ze čtyř gólů v početní výhodě. My jsme se prosadili jen jednou, i když je pravda, že rozhodčí jim pískl více přesilovek," řekl autor druhého gólu Orlové Jan Blatoň.

Slezan Opava – HC Orlová 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Svoboda (Baďura), 27. Galvas (Měch), 34. Měch (Kocián), 49. Mosler (Tichý, Polok) – 4. Badžo (Pavliš), 37. Blatoň (Voznica, Szajter), 56. Pavliš. Rozhodčí: Šutara. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 680.

Orlová: Iláš – Zientek, Mintěl, Štefanka, Sznapka, Tomis, Vydra, Ciupa – Pavliš, Badžo, Galgonek – Szajter, Voznica, Mráz – Studený, Blatoň, Kraft – Grepl. Trenér: Daniel Marosz.

Jan Šimek