Na lavičku Orlů se postavil Darek Stránský, který naposledy působil jako asistent trenéra v extraligovém Litvínově.

Stránský, jehož synové Matěj a Šimon působí v Čerepovci, respektive Vítkovicích, přijal velkou výzvu. V roli hlavního trenéra totiž ještě žádný „dospělý“ tým nevedl. V Orlové navíc musí poskládat úplně nový tým. Z toho posledního nic nezbylo a jediným hráčem, který zůstal v kádru, je útočník Marek Matějíček.

„Bude to těžké, sám nevím, co to přinese. Kádr se totiž většinou obmění jen částečně, tady se ale tvoří za pochodu,“ říká osmačtyřicetiletý kouč, který dříve působil také u mládežnických týmů Vítkovic a Sparty.

Orlová vyjela na led.

Posily z Poruby i nový brankář

Orlovští hráči trénovali dva týdny na suchu, v pondělí pak začali druhý týden na ledě. V akci je zhruba dvacet hráčů. „Někteří hokejisté dorazili z Poruby, zkoušíme i tři Rusy,“ prozradil Stránský. Drtivou většinu kádru by měli tvořit mladí hráči, které Stránský už dříve potkal na určitých úrovních, a tak ví, co od nich může čekat. „Určitě budeme nepříjemní, brusliví a agresivní,“ varuje soupeře.

Orli budou mít i novou brankářskou jedničku, kterou by se měl stát René Svoboda, jenž uplynulý ročník strávil v Šumperku.

Kapitán končí

První týden přípravy na ledě byl hodně o bruslení, nyní už se začíná pilovat herní systém. „Chci, ať má tým nějakou tvář a ať hrajeme hokej, co má hlavu a patu,“ přeje si orlovský kouč, který věří, že se mu s Orlovou podaří postoupit do play-off.

O to už ale Orli budou bojovat bez dlouholeté opory a pilíře zadních řad Filipa Štefanky, který se rozhodl skončit. „Srdce by chtělo, ale hlava to musela odmítnout. Nezvládne to z časových důvodů,“ nepotěšil Stránský orlovské fanoušky.

Petr Sobol