Orlová v sobotu zavítala na led Moravských Budějovic. Ty do sezony sice nevstoupily dobře, poslední dva zápasy ale vyhrály a lépe začaly i proti Orlům. Domácí Žihadla brzy otevřela skóre, krátce před první sirénou zvýšila a v 27. minutě to bylo už 3:0.

„Poté, co jsme ve středu vysoko prohráli v Kopřivnici (10:4), jsme si pořádně promluvili. Myslel jsem, že to pomůže, na tréninku kluci vypadali lépe, ale první polovinu zápasu jsme opět neodehráli vůbec dobře,“ mrzelo trenéra Orlové Darka Stránského.

V závěru prostřední části však proměnil trestné střílení Golev a Orli vstoupili dobře i do třetí třetiny. „Ta byla naše nejpovedenější v celé sezoně,“ uvedl Stránský. „Semkli jsme se a vytvořili jsme si tlak,“ dodal.

Jenže Orlová selhala v koncovce a necelých devět minut před koncem inkasovala počtvrté. „Škoda toho třetího gólu. Mohlo to být ještě hratelné, takto už se to těžko otáčelo,“ přemítal Stránský.

V závěru vykřesal naději Štěpánek, Orlová zkusila hru bez brankáře, prosadit se ale už nedokázala. Orli tak prohráli i sedmý zápas v sezoně a v tabulce zůstávají poslední.

HC Moravské Budějovice – HC Orlová 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Rytnauer (Krutiš), 19. Krutiš (Horký, Rytnauer), 27. Horký (Kabelka), 52. Rytnauer – 40. z tr. stř. Golev, 58. Štěpánek (Šmíd). Rozhodčí: Král – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 6:2, navíc Čejka (M. Budějovice) 5+DKU. Využití: 1:1. Diváci: 405.

Orlová: Kubáň – Tomis, Janiczek, Kropka, Szturc, Šendera, Štěpánek, Spálovský – Sladkovský, Šmíd, Dang – Golev, Bostanžjev, Achmeťjanov – Ballner, Smrčka, Kovařík – Klíma Hovsepjan, Kysučan. Trenér: Stránský.