Nový Jičín si odvezl všechny body, ale ani jeho výkon nebyl optimální. „Byly tam chybičky, ale pro mne je podstatné, že se kluci snažili hrát zodpovědně zezadu a dodržovat taktické pokyny," pochvaloval si trenér hostů Aleš Flašar.

Domácí nespasil ani příchod Marka Ivana z Frýdku-Místku, který se střelecky neprosadil. Na startu utkání měl velkou šanci, jeho střela ale jen lízla tyč. Pak neuspěl ani Juhász. „To byla škoda, kdybychom se dostali do vedení, tak ten zápas zase hned jinak vypadá," posteskl si trenér Karviné Josef Štoudek.

Ani v dalším průběhu to nebylo ze strany domácích ono a téměř dvě stovky diváků, což je na karvinské poměry nadstandardní návštěva, odcházely zklamány.

„Bohužel jsme odehráli dlouhou a klíčovou pasáž zápasu v oslabení a to nám vzalo hodně sil. Hráli jsme v oslabení dohromady jednu třetinu, a to bylo na výsledku poznat," pokrčil rameny vedoucí karvinského mužstva Jan Klich.

SK Karviná – HC Nový Jičín 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 25. Foltyn (Logunovs, Chomič), 49. Vyčesaný (Juhász) – 25. Macháček (Horák), 28. Mikšan (macháček, Ižacký), 41. Vašut (Zdeněk), 46. Horák (Haloda), 53. Vašut (Novotný, Zdeněk). Rozhodčí: Fiala – Vožda, Zedník. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. Diváci: 180.

Karviná: Gleich – Javín, Ďuriš, Deutsch, Franek, Graca, Fišera, Jaroch – Juhász, M. Kasperlík, Vyčesaný – Logunovs, Badžo, Ivan – Křibík, O. Kasperlík, Malík – Chomič, Opravil, Foltyn. Trenéři: Štoudek a Fryčer.