„Tehdy se samozřejmě hrálo na zamrzlém rybníce. V sedmdesátých letech se v Bohumíně postavil zimní stadion a od začátku nového tisíciletí je aréna zastřešená," vzpomíná současný sportovní manažer klubu HC Bospor Bohumín Marek, Ivan, jinak ostřílený hokejový matador, který prošel několika extraligovými kluby v regionu a hrál i v zahraničí.

Bohumínský klub hraje krajskou ligu a má momentálně 27 registrovaných hráčů. „Naším hlavním úkolem je ale pozvednout mládežnický hokej," říká Marek Ivan.

Oslavy osmdesátin hokeje v Bohumíně připadly na pátek, kdy se na zimním stadionu v Bohumíně představili místní školáci v dovednostní soutěži pro děti ze třetích, čtvrtých a pátých tříd.

Vpodvečer mohli famoušci sledovat exhibiční utkání „starých gard" mezi domácím Bohumínem a hosty z Třince. Na ledě se představil například dlouholetý útočník Vítkovic a Třince Jan Peterek, který hrál tři sezóny za ruský tým Lokomotiv Jaroslavl. Za domácí nastoupil například Miroslav Javín a oslavy si nenechal ujít ani odchovanec bohumínského hokeje, herec Patrik Děrgel, který se postavil se do branky.